شرکت نوآوران ماشین
تجارت-پر-سود-و-موفق-با-صادرات-حبوبات بسته بندی شده

تجارت موفق و پرسود با صادرات حبوبات بسته‌بندی شده

پیشرفت صنعت بسته‌بندی همگام با مدرن شدن دستگاه های بسته بندی باعث شده که امروزه صادرات حبوبات بسته‌بندی شده یک تجارت پرسود محسوب شود. وجود ابزار‌های متعدد برای بسته‌بندی محصولاتی مانند حبوبات و خشکبار و بکارگیری‌ ایده‌ها و الگو‌های متنوع می‌تواند به پیشرفت هر چه بهتر صادرات حبوبات و خشکبار کمک کند.

واقعیت این است که صادرات محصولات فاقد بسته‌بندی می‌تواند سبب کاهش ارزش آن‌ها شود. ضمن اینکه وجود رقابت تنگاتنگ در زمینه صادرات محصولات باعث شده که توجه به صنعت بسته‌بندی اهمیت روزافزون پیدا کند.

داشتن یک برنامه‌ریزی صحیح و مدیریت دقیق باعث خواهد شد که در زمینه صادرات حبوبات بسته‌بندی شده شاهد پیشرفت قابل توجهی باشیم. ایران جزء تولیدکنندگان مهم حبوبات محسوب می‌شود. برای تبدیل شدن به یک صادرکننده حبوبات بستهبندی شده باید با شرایط صادرات حبوبات و مواردی مانند انواع مختلف حبوبات صادراتی، حجم آن‌ها، عوامل تأثیرگذار بر قیمت و مواردی از این دست آشنا شد.

توجه به چند نکته در زمینه صادرات حبوبات بسته‌بندی شده اهمیت زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مرغوبیت و کیفیت حبوبات، استاندارد بودن بسته‌بندی‌های انجام شده، مقرون بصرفه بودن قیمت نسبت به حجم محصول و کمک گرفتن از شرکت‌های معتبر و متخصص در زمینه صادرات حبوبات، انتخاب زمان مناسب برای ارسال و تحویل اشاره کرد.

فیلم معرفی خط تولید بسته بندی حبوبات و غلات

قیمت حبوبات بسته‌بندی شده ایرانی

در زمینه قیمت حبوبات بسته‌بندی شده، بازار هدف بسیار تعیین‌کننده خواهد بود با این حال یکسری از عوامل می‌توانند سبب نوسان قیمت حبوبات بسته‌بندی شده صادراتی شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوسانات ارز بین‌الملل
 • تمیز بودن و یکدستی حبوبات بسته‌بندی شده
 • بالا بودن کیفیت و مرغوبیت
 • نوع حبوبات
 • قوانین مربوط به صادرات
 • حجم بسته‌بندی‌ها
 • زمان خرید، ارسال و تحویل حبوبات بسته‌بندی شده
چرا صادرات حبوبات بسته‌بندی شده پرسود است؟

برخی از کشور‌ها مانند عراق با مشکلاتی در زمینه کاشت و تهیه حبوبات مواجه هستند بنابراین می‌توانند مقصد خوبی برای حبوبات بسته‌بندی شده صادراتی محسوب شوند. اصولاً صادرات حبوبات به صورت بسته‌بندی و فله‌ای می‌تواند قیمت‌ها و شرایط متفاوتی داشته باشد.

در نظر گرفتن فعالیت سایر رقبا و توجه به‌ ایده‌های آن‌ها در زمینه بسته‌بندی و صادرات حبوبات اهمیت زیادی خواهد داشت. به عنوان مثال یکی از انواع محبوب حبوبات صادراتی نخود است که هر چه از کیفیت بالاتر و اندازه درشت‌تری برخوردار باشد، صادرات پرسودتری نیز خواهد داشت. یکی دیگر از موارد مهم این است که نخود‌های بسته‌بندی شده باید دارای اندازه‌های یکسانی باشند. زمان برداشت نخود هم اهمیت زیادی دارد و کشوری که قرار است هدف صادرات باشد نیز بسیار مهم خواهد بود. توجه به تمامی این نکات به شما کمک می‌کند صادرات حبوبات بسته‌بندی شده پرسودتری داشته باشید.

حبوبات بسته‌بندی شده امروزه جایگاه خود را در بازار و در میان مشتریان پیدا کرده است. این دسته از محصولات به شکل لوکس و با کیفیت جایگزین خوبی برای حبوبات فله‌ای محسب می‌شوند.

حتماً در مراجعه به فروشگاه‌ها با بسته‌بندی‌های حبوبات در اندازه‌های مختلف از برند‌های متفاوت مواجه شده‌اید. هر کدام از آن‌ها که کیفیت بهتری ارائه کنند قطعاً سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص خواهند داد.

باید به این نکته توجه داشت که آیا خرید حبوبات بسته‌بندی شده برای خریدار توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟ در گذشتهای نه چندان دور، خریداری حبوبات به شکل فله‌ای انجام میشد. اما با بروز یکسری از تغییرات در سبک زندگی و به وجود آمدن دغدغه‌های جدید، امروزه افراد تمایل بیشتری به استفاده از محصولات با کیفیت و بهداشتی پیدا کرده‌اند. همچنین استفاده و نگهداری راحت‌تر از محصولات بسته‌بندی شده به محبوبیت هر چه بیشتر آن‌ها کمک کرده است.

به همین دلیل حبوبات بسته‌بندی شده که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و بهداشت خوبی دارند، جایگاه مناسبی در بازار صادراتی خواهند داشت. اصولاً حبوبات بسته‌بندی شده داخل پاکت‌های مناسب سطح بالاتری از سلامت و بهداشت را خواهند داشت، استفاده سریع‌تر و ساده‌تری را فراهم می‌کنند و فاقد موارد زائد و گرد و غبار خواهند بود. همین امر سبب شده که مقرون بصرفه بودن خرید حبوبات بسته‌بندی شده به حاشیه برود.

باید به این نکته توجه داشت که استفاده از دستگاه‌های مخصوص بسته‌بندی حبوبات که دارای عملکرد تمام اتوماتیک هستند و محصولاتی بهداشتی ارائه می‌کنند، برای تولید‌کننده هزینه زیادی را در بر خواهد داشت. این امر از دید خریداران پنهان نخواهد ماند. بنابراین باید گفت که تفاوت قیمت حبوبات بسته‌بندی شده و فله‌ای کاملاً منطقی است.

مراحل مربوط به صادرات حبوبات بسته‌بندی شده

برای داشتن یک صادرات پرسود، تجربه و آگاهی از قوانین و مقررات اهمیت زیادی خواهد داشت.

 • در قدم اول داشتن استراتژی اصولی و آشنا بودن با مفاهیم بازاریابی کمک می‌کند شرایط بازار هدف را با دقت زیاد مورد بررسی قرار دهید. برای موفقیت در زمینه صادرات حبوبات بسته‌بندی شده و شروع کار نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و آینده نگری خواهیم بود. اینکه چه انواعی از حبوبات برای صادرات انتخاب شوند و تعیین زمان صادر کردن باید به صورت دقیق و اصولی مشخص شوند.
 • در دومین قدم باید در نظر داشت که بسته بندی حبوبات علاوه بر داشتن جذابیت ظاهری باید منطبق با استاندارد‌های جهانی در نظر گرفته شود. توجه به این نکته مهم است بسته‌بندی حبوبات باید محصول را تا زمان رسیدن به دست مصرف‌کننده نهایی از هر آسیبی به دور نگه دارد.
 • سومین گام مربوط به صادرات حبوبات بسته‌بندی شده توجه به کسب مدارک لازم و مجوز‌ها است. همچنین آگاهی کامل از شرایط و قوانین کشور مقصد برای صادرات اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد.
 • چهارمین مرحله هم اقدامات مربوط به گمرک نظیر اخذ اظهارنامه، ارزش‌گذاری، دریافت گواهی و تنظیم قرارداد‌های بیمه و اخذ بارنامه خواهد بود.
 • پنجمین مرحله یا همان گام نهایی در صادرات حبوبات بسته‌بندی شده، پیدا کردن یک شرکت حمل و نقل معتبر برای رساندن مطمئن محصولات بسته‌بندی شده به بهترین شکل ممکن به کشور مقصد است. باید یک قرارداد معتبر با این شرکت حمل و نقل تنظیم شود.
ممنوعیت صادرات حبوبات

یکی از نگرانی‌های افراد پیش از وارد شدن به حوزه صادرات حبوبات بسته‌بندی شده، وجود قوانین مربوط به ممنوعیت صادرات حبوبات است. حتماً باید پیش از وارد شدن به حوزه صادرات هر محصولی اطلاعات لازم مربوط به آن محصول در کشور مقصد کسب شود. برای بحث صادرات حبوبات بسته‌بندی شده به صورت کلی ممنوعیت خاصی وجود ندارد. تنها در صورتی که حبوبات داخل کشور با کمبود جدی مواجه شود، این امکان وجود دارد که قانونی برای منع صادرات آن وضع شود.

قیمت حبوبات صادراتی

اتکا به بخش‌های صادرات غیر نفتی و به خصوص کشاوری می‌تواند برای کشور بسیار مهم و حیاتی باشد. صادرات حبوبات بسته‌بندی شده از جمله تجارت‌های پر سودی محسوب می‌شود که که ملزومات خاص خود را دارد.

صادرات انواع مختلفی از حبوبات بسته‌بندی شده نظیر لوبیای قرمز و سفید و لوبیا سبز به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و همچنین کشور‌های حوزه اوراسیا می‌تواند سوددهی بالایی به همراه داشته باشد.

اصولاً حبوبات بسته‌بندی شده می‌توانند از نظر سطح کیفی در دسته‌های مختلفی قرار گیرند. قطعاً بالا بودن کیفیت محصول بسته‌بندی شده سبب افزایش قیمت نهایی آن نیز خواهد شد. در نهایت مصرف‌کننده با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد تصمیم می‌گیرد که از حبوبات بسته‌بندی شده با سطح کیفی مشخصی استفاده نماید.

راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی حبوبات و غلات

بسته‌بندی حبوبات و غلات از جمله کسب و کار‌های پرسودی محسوب می‌شود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن منجر به کسب نتیجه خواهد شد. در این حوزه می‌تواند به صورت‌های مختلف خانگی و صنعتی فعالیت داشت.

کار بسته‌بندی حبوبات به دلیل تنوع بالای این محصول با محدودیتی مواجه نخواهد بود. ضمن اینکه با راه‌اندازی یک خط تولید بسته بسته‌بندی حبوبات می‌توان در زمینه صادرات فعالیت کرد. با این حال نباید از بازار پررونق داخلی غافل شد.

با راه‌اندازی یک خط تولید ثابت بسته‌بندی حبوبات و غلات، امکان بسته‌بندی محصولات مختلف دیگری نیز فراهم خواهد بود. همین امر سبب شده کار بسته‌بندی با وجود نیاز به هزینه کم، سودآوری بالایی داشته باشد.

دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات ساخت شرکت نوآوران ماشین

شرکت نوآوران ماشین واقع در در استان تهران، شهرستان البرز و شهر کرج بیش از ۱۵ سال فعالیت مستمر در زمین طراحی و ساخت انواع ماشین آلات بسته‌بندی محصولات غذایی و به خصوص دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات و غلات دارد. این شرکت از جمله سازندگان برتر دستگاه‌های بسته‌بندی صنعتی محسوب شده و افتخار راه‌اندازی صد‌ها خط تولید داخلی و خارجی را در کارنامه خود دارد.

صنعتگران برای ورود به حوزه بسته‌بندی محصولات غذایی از جمله بسته‌بندی انواع حبوبات و غلات از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان شرکت نوآوران ماشین استفاده می‌کنند.

دستگاه‌های مورد نیاز در خط تولید بسته‌بندی حبوبات

یک خط تولید بسته‌بندی حبوبات متشکل از دستگاه‌هایی به شرح زیر است:

دستگاه بالابر

اولین دستگاه در خط تولید بسته‌بندی حبوبات بالابر کاسه‌ای اول است که وظیفه انتقال حبوبات را به دستگاه بعدی بر عهده دارد. این بالابر دارای چندین کاسه است که روی یک تسمه پی وی سی نصب می‌شوند.

حبوبات با گردش تسمه داخل کاسه‌ها بارگیری شده و به بالا انتقال می‌یابند. ارتفاع این بالابر می‌تواند بین ۱۸۰ تا ۲۷۰ متغیرباشد. از این دستگاه علاوه بر انتقال حبوبات می‌توان برای جابجایی مواد گرانولی و شیمیایی نیز استفاده کرد. الکتروموتور دستگاه بالابر کاسه‌ای می‌تواند تکفاز یا ۳ فاز باشد

دستگاه بوجاری

دومین دستگاه در خط تولید بسته‌بندی حبوبات دستگاه بوجاری است که وظیفه آن خارج کردن ناخالصی‌ها از حبوبات و غلات است. این دستگاه طی ۴ مرحله با کمک ابزار‌هایی نظیر سرند و فن عمل جداسازی ناخالصی‌ها را انجام خواهد داد.

اندازه سوراخ‌های سرند دستگاه بوجاری با توجه به سایز محصول مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد. درحقیقت امکان سفارشی‌سازی این محصول مطابق با نیاز مشتری فراهم است.

دستگاه بوجاری دارای ۱۷۰ سانتی‌متر طول، ۱۰۰ سانتی‌متر عرض و ارتفاع ۲۵۰ سانتی‌متری است.

برق مصرفی دستگاه بنا به خواست مشتری می‌تواند سه فاز یا تکفاز باشد. توان تولیدی بوجاری ساخت شرکت نوآوران ماشین ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت و وزن دستگاه نیز ۴۵۰ کیلوگرم است.

دستگاه بالابر کاسه‌ای دوم

پس از حذف ناخالصی‌ها توسط دستگاه بوجاری، مجدداً باید حبوبات با کمک یک بالابر کاسه‌ای به دستگاه بعدی در خط تولید منتقل شوند. این بالابر بین ۲ تا ۳ متر ارتفاع خواهد داشت. البته تنظیم ارتفاع دستگاه مطابق با نیاز خط تولید و خواست مشتری می‌تواند انجام شود.

مشابه بالابر کاسه‌ای اول، در این بالابر هم کاسه‌ها روی تسمه pvc نصب شده و حبوبات را به بالا انتقال خواهند داد.

دستگاه نوار نقاله دستچین

مقصد بالابر کاسه‌ای دوم، دستگاه نوار نقاله دستچین است و همانطور که از نامش پیداست به نظارت اپراتور نیاز خواهد داشت. طی این مرحله چندین اپراتور به صورت چشمی حبوبات قرار گرفته روی نوار نقاله را جدا خواهند کرد. در حقیقت ناخالصی‌های باقیمانده از مرحله بوجاری نظیر دانه‌های بد شکل، شکسته یا کرم خورده و نرسیده توسط اپراتور‌ها از روی نوار نقاله جداسازی شده و در انتها حبوبات به شکل کاملاً پاکسازی شده به مرحله بعد انتقال می‌یابند.

بالابر کاسه‌ای سوم

تا اینجا متوجه شدیم که در نقطه شروع خط تولید و پس از هر دستگاه نیازمند یک بالابر کاسه‌ای جهت انتقال حبوبات به مرحله بعدی خواهیم بود. بالابر کاسه‌ای سوم نیز مشخصات فنی و عملکردی مشابه با بالابر‌های کاسه‌ای اول و دوم دارد.

دستگاه پولیش

پس از نوار نقاله دستچین و پاکسازی نهایی حبوبات، نوبت به زدودن گرد و غبار می‌رسد. این کار توسط دستگاه پولیش و با کمک ابر‌های مرطوب موجود در آن انجام خوهد شد.

دستگاه بالابر z

با پولیش شدن حبوبات، محصول برای بسته‌بندی آماده شده و باید به دستگاه بسته‌بندی منتقل شود. این کار توسط دستگاه بالابر z انجام خواهد شد.

این بالابر می‌تواند انتقال انواع مواد گرانولی نظیر حبوبات، خشکبار، غلات و سایر مواد گرانولی خوراکی و غیر خوراکی را به دستگاه بسته‌بندی انجام دهد. بالابر z مجهز به سنسور‌هایی است که وظیفه کنترل میزان محصول داخل مخزن را بر عهده دارند.

دستگاه‌های بسته‌بندی توزین دار

برای بسته‌بندی انواع حبوبات و غلات می‌توان از دستگاه‌های بسته‌بندی توزین دار استفاده کرد. این دستگاه‌ها با توجه به نیاز خط تولید می‌توانند تعداد توزین مشخصی داشته باشند.

شرکت نوآوران ماشین دستگاه‌های توزین دار مخصوص بسته‌بندی حبوبات و خشکبار و غلات را در ۵ توزین مختلف ۱، ۲، ۴، ۶ و ۱۲ طراحی و تولید می‌کند. بالا بودن تعداد توزین‌های دستگاه بسته‌بندی سبب افزایش سرعت و بالا رفتن ظرفیت تولید روزانه خواهد شد.

نوار نقاله جلوی دستگاه بسته‌بندی

آخرین دستگاه مورد نیاز در خط تولید بسته‌بندی حبوبات و خشکبار نوار نقاله است که جلوی دستگاه بسته‌بندی قرار گرفته و محصولات نهایی پس از خروج از دستگاه روی این نوار توسط اپراتور تحت کنترل کیفی قرار می‌گیرند.

این مرحله جهت اطمینان از درست انجام شدن فرآیند بسته‌بندی محصولات انجام خواهد شد. در انتها حبوبات بسته‌بندی شده توسط اپراتور داخل کارتن چیده شده و برای ارسال به بازار آماده می‌شوند.

خط تولید خانگی بسته‌بندی حبوبات

کار بسته‌بندی حبوبات سودآوری بالایی داشته و یک شغل دائمی محسوب می‌شود. این خط تولید در فضای خانگی نیز قابل راه‌اندازی بوده و دستگاه‌های مخصوص این کار متناسب با فضای خانه طراحی و سفارشی‌سازی می‌شود.

قیمت دستگاه بسته‌بندی حبوبات

دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات می‌توانند دارای قیمت متغیری باشند. نوسان قیمت این دستگاه‌ها می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 • نوع و مدل دستگاه
 • ظرفیت تولید
 • نوع کاربری
 • اتومات یا نیمه اتومات بودن
خرید و خدمات پس از فروش دستگاه بسته‌بندی حبوبات

پیش از خرید دستگاه بسته‌بندی و راه‌اندازی خط تولید باید فضای پروژه و محدودیت‌های آن به صورت کامل مشخص شوند. توجه به مواردی ازجمله نوع بسته‌بندی و ظرفیت تولید روزانه اهمیت زیادی خواهد داشت. کارشناسان شرکت نوآوران ماشین ضمن ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید به صنعتگران کمک می‌کنند در زمانی کوتاه بهترین انتخاب ممکن را داشته باشند.

تمامی مراحل مربوط به نصب و راه‌اندازی خط تولید نیز در محل پروژه توسط تیم فنی و به صورت رایگان انجام خواهد شد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که تمامی دستگاه‌های ساخت شرکت نوآوران ماشین دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش واقعی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×