شرکت نوآوران ماشین
تاجر-محصولات-خشکبار-خود-شوید

چگونه تاجر محصولات خشکبار خود شوید؟!

صادرات خشکبار یکی از سودآورترین تجارت های دنیاست و صادرکنندگان خشکبار ایران از ثروتمندترین بازرگانان هستند.

تجارت محصولات خشکبار چه پیش نیازهایی دارد:

 • راه اندازی خط تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار

خط تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار در دو زمینه صنعتی و خانگی یکی از راه های کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار سودآور است. زیرا بسته بندی حبوبات و خشکبار تنها به یک محصول محدود نمی شود و بازار وسیع و متنوع انواع حبوبات و خشکبار در ایران این امکان را به شما می دهد که چندین محصول را با سود بالا و هزینه کم در یک خط تولید ثابت بسته بندی و به بازار ارائه کنید.

شرکت نوآوران ماشین با بیش از 15 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی و راه اندازی صدها خط تولید در داخل و خارج از کشور همواره آماده راهنمایی و مشاوره شما عزیزان جهت راه اندازی خطوط تولید و بسته بندی می باشد. . انواع مواد اولیه و فرآورده های غذایی در ظرفیت های  مختلف صنعتی و یا کارگاه های کوچک خانگی وجود دارد. برای راه اندازی بهترین کسب و کار در زمینه صنعت بسته بندی.

 • دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات و غلات

بالابر کاسه ای  اول:

کاسه بالابر با موتور برق تک فاز یا 3 فاز با ارتفاع 180 تا 270 که برای هر دستگاه متفاوت است. قابلیت جابجایی انواع مواد غذایی دانه بندی شده و مواد شیمیایی را دارد. این مدل آسانسور برای تغذیه ماشین آلات مانند ماشین لباسشویی، نوار نقاله دست چین و دستگاه پولیش در خط بسته بندی حبوبات و حبوبات کاربرد دارد. این دستگاه مجهز به چند کاسه می باشد. این کاسه ها بر روی تسمه PVC نصب می شوند. در حین چرخش تسمه، کاسه ها محصول را از مخزن بارگیری کرده و به بالای آن منتقل می کنند

  دستگاه بوجاری:

دستگاه بوجاری برای جداسازی هر نوع ناخالصی از حبوبات و غلات در 4 مرحله توسط یک فن استفاده می شود. سرند) کاملاً بر اساس نیاز مشتری و اندازه محصول غذایی یا شیمیایی مورد نظر شما سفارشی می شوند.

 • ابعاد: طول 170، عرض 110، ارتفاع 250 سانتی متر
 • برق مصرفی: 1 کیلووات تک فاز و سه فاز 220 تا 380 ولت
 • وزن دستگاه: 450 کیلوگرم
 • ظرفیت تولید: 400 تا 500 کیلوگرم در ساعت

 

بالابر کاسه ای دوم:

 بالابر کاسه ای دوم وظیفه بالا بردن محصول و تغذیه دستگاه های مرحله بعدی خط تولید را بر عهده دارد. کاسه بالابر دوم با الکتروموتور تک فاز یا 3 فاز قابلیت جابجایی انواع مواد غذایی گرانولی و مواد شیمیایی را دارد. این دستگاه مجهز به چند کاسه می باشد. این کاسه ها بر روی تسمه PVC نصب می شوند. در طول چرخش این تسمه، کاسه ها محصول را از مخزن بارگیری کرده و به بالا منتقل می کنند.

ارتفاع و ظرفیت این دستگاه بسته به نیاز مشتری در شرکت نوآوران ماشین کاملا سفارشی می باشد. این دستگاه وظیفه بلند کردن محصول و تغذیه دستگاه های مرحله بعدی خط تولید را بر عهده دارد.

دستگاه تسمه نقاله Handpick:

در این مرحله با کمک چند اپراتور محصول مورد نظر به صورت بصری تمیز می شود. هرگونه افزودنی مانند دانه های نارس، سبز، شکسته، بد شکل و کرم خورده توسط اپراتور کاملاً جدا شده و در انتهای نوار نقاله محصول ما 100% تمیز و ضدعفونی می شود.

بالابر کاسه ای سوم:

در این مرحله محصول کاملا تمیز شده از طریق آسانسور وارد دستگاه پولیش می شود. از نظر مشخصات فنی و عملکرد مشابه آسانسور اول و دوم می باشد.

ارتفاع و ظرفیت این دستگاه بسته به نیاز مشتری در شرکت نوآوران ماشین کاملا سفارشی می باشد.

 دستگاه پولیش حبوبات و غلات:

 برای زدودن گرد و غبار روی حبوبات آسیاب شده و گرد و غبار باقیمانده روی حبوبات و دانه ها در انتهای خط تولید از دستگاه پولیش حبوبات استفاده می شود. این دستگاه گرد و غبار روی محصول را توسط چندین ابر خیس از بین می برد و محصول کاملا جلا و براق می شود. و به صورت کاملا تجاری وارد بازار می کند.

دستگاه بالابر Z:

 محصول صیقلی را به دستگاه بسته بندی منتقل می کند. دستگاه بالابر Z برای حمل انواع مواد گرانولی اعم از انواع حبوبات، خشکبار، حبوبات، شکر و … و انتقال آنها به دستگاه های بسته بندی استفاده می شود. سرعت بالای دستگاه بالابر Z و مجهز بودن این دستگاه به سنسور کنترل میزان محصول داخل مخزن را آسان می کند. میزان محصول داخل مخزن دستگاه بسته بندی توسط سنسور بالابر با دقت بالایی کنترل می شود.

 دستگاه های بسته بندی توزین دار:

اکنون نوبت بسته بندی حبوبات و غلات فرآوری شده است. برای این منظور از دستگاه های بسته بندی توزین استفاده می شود. دستگاه های بسته بندی توزین شرکت نوآوران ماشین در 5 ظرفیت (تک توزین، دو وزنه، چهار وزنه، 6 وزنه و 12 وزنه) طراحی و ساخته می شود. تفاوت این سه دستگاه فقط در سرعت و ظرفیت بسته بندی است.

 تسمه نقاله قبل از بسته بندی:

 در مرحله آخر محصول بسته بندی شده برای حمل بر روی تسمه نقاله دستچین شده قرار می گیرد. از نظر وزن و سلامت توسط اپراتور کنترل می شود و در نهایت داخل کارتن قرار می گیرد.

 

 • چگونه خشکبار صادر کنیم؟

آیا می دانید طی چند سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار سود ایران از صادرات خشکبار بوده است؟ این سود فوق العاده می تواند بسیاری از افراد را با این سوال مواجه کند که چگونه می توان یک تاجر میوه خشک شد. در حال حاضر راه های زیادی برای تبدیل شدن به یک تاجر میوه خشک وجود دارد. راه اول صادرات خشکبار است. می توانید مقدار زیادی میوه خشک را از طریق فروشگاه ها و تولیدکنندگان داخلی به صورت عمده خریداری کنید و سپس صادر کنید. این راه یکی از بهترین راه هایی است که به وسیله آن می توانید فعالیت های مورد نظر را انجام دهید.

اما برای صادرات میوه خشک باید با قوانین صادرات ایران و کشور مقصد آشنا باشید. یک سری کشورها قوانین خاص خود را در مورد واردات میوه خشک دارند. حتما باید با یک تیم حقوقی مشورت کنید و اطلاعات مورد نظر را به دست آورید. سپس می توانید کالای مورد نظر را حمل و به کشور مقصد ارسال نمایید. توجه داشته باشید که سود این کار می تواند بسیار بالا و قابل توجه باشد.

 

 • چگونه خشکبار بفروشیم؟

جدا از روش های موجود برای صادرات خشکبار، می توانید از فروش خشکبار در داخل ایران نیز کسب درآمد کنید. بنابراین پاسخ دوم ما به این سوال که چگونه می توان یک تاجر میوه خشک شد، فروش این محصولات ارزشمند در داخل ایران است. همه ما می دانیم که میوه خشک در بین مردم کشورمان طرفداران زیادی دارد و می توانید با خیال راحت از مدل ها و ساختارهای مختلف آن در شرایط مختلف استفاده کنید. مردم در جشن ها و مناسبت های خاص مانند نوروز علاقه زیادی به مصرف میوه های خشک نشان می دهند.

 

اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که استقبال مردم از آجیل و خشکبار در مناسبت ها می تواند تا حدودی برای کسب و کار شما مشکل ساز باشد. زیرا افزایش و کاهش عرضه و تقاضا در روزهای خاصی از سال می تواند باعث نوسانات شدید قیمت محصولات شود و تامین کالا را برای شما سخت کند. به عنوان مثال در ایام نوروز میزان تقاضا برای خرید شیرینی خشک، آجیل، چای و … باعث می شود قیمت این محصولات به شدت تغییر کند و عرضه و فروش آنها قطعا با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

 

شما می توانید از روش های مربوط به فروش خشکبار در داخل ایران استفاده کرده و این محصولات را به فروش برسانید. راه های مختلفی برای عرضه این محصول در داخل کشور وجود دارد. استفاده از مغازه های معمولی اولین راهی است که به ذهن اکثر مردم می رسد. اما، این راه دیگر محبوب نیست. با استفاده از فروشگاه های اینترنتی و ایجاد مراکز عرضه مبتنی بر شبکه می توانید با خیال راحت فعالیت های مورد نظر خود را تکمیل کنید. جالب است بدانید که فروش میوه خشک در اینترنت و اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که فعالیت های مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و هزینه های راه اندازی اولیه و هزینه های جاری کسب و کار خود را تا حد امکان کاهش دهید.

 • چگونه وارد بازار خشکبار شویم؟

چگونه وارد بازار خشکبار شویم؟ این سوال یکی از مهم ترین سوالاتی است که قبل از ورود به این بازار برای افراد پیش می آید. متاسفانه پاسخ به این سوال چندان آسان نیست. زیرا برای ورود به این بازار باید سرمایه مناسبی برای تهیه انبار، محل کار و انواع خشکبار داشته باشید. با توجه به تنوع محصولات و قیمت های متفاوت تامین مواد اولیه و وجود تورم و شرایط خاص اقتصادی نمی توان دقیقاً به چه میزان سرمایه اولیه نیاز داشت. به عنوان مثال میزان سرمایه اولیه برای خرید آجیل با میزان سرمایه تهیه و خرید ادویه یا انواع چای بسیار متفاوت است. همچنین مقیاس کار شما جزء بسیار مهم و تاثیرگذار در میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار در زمینه خشکبار است.

 

اما مسلما این شغل نیز مانند سایر مشاغل مرتبط با تجارت نیاز به سرمایه اولیه قابل توجهی خواهد داشت. البته اگر از روش های فروش آنلاین استفاده می کنید، نیازی به پرداخت هزینه زیادی برای راه اندازی و مدیریت فروشگاه خود ندارید.

 

 • سود فروش یا صادرات خشکبار چند درصد است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که سود فروش یا صادرات خشکبار چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق قوانین کشور عزیزمان یعنی ایران سودی که فروشندگان و تجار از فروش خشکبار دریافت می کنند عددی نزدیک به ده تا دوازده  درصد می باشد. این قانون چند سالی است که وضع شده و به همین دلیل اکثر مردم موظف به رعایت کامل آن هستند. جالب است بدانید که همین 10 تا 12 درصد می تواند سود قابل توجهی برای فروش خشکبار در داخل یا خارج از ایران داشته باشد. البته بسته به شرایط خود می توانید این عدد را کم یا زیاد کنید. برای اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص فعال در زمینه مسائل حقوقی مشورت کنید تا دچار مشکل خاصی نشوید.

 

 • هزینه راه اندازی خط تولید خشکبار

قیمت دستگاه های بسته بندی مورد نیاز برای راه اندازی خط فرآوری و بسته بندی آجیل و خشکبار بر اساس نیاز و تقاضای مشتری و بر اساس سفارشی سازی که در طراحی و ساخت ماشین آلات صورت می گیرد و همچنین نوع دستگاه، ظرفیت بسته بندی، سرعت بسته بندی، کاربرد آن و در نهایت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک آن، همگی بر رنج قیمتی این دستگاه تاثیر می گذارند.

 

 • خرید و خدمات پس از فروش دستگاه ها و ماشین الات خط تولید و بسته بندی آجیل و خشکبار

  خرید دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار باید با توجه به سبک کاری شما و فضایی که می خواهید کسب و کار خود را در آن راه اندازی کنید (منزلی، کاری موردی و صنعتی) و ظرفیت تولید روزانه و نوع بسته بندی انجام شود. کلیه ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی طراحی و تولید شده در شرکت نوآوران ماشین با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش واقعی ارائه می گردد.

  در صورت نیاز به مشاوره جهت راه اندازی خط تولید انواع صنایع غذایی، طراحی و ساخت انواع ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی مواد غذایی و دریافت اطلاعات بیشتر دستگاه مورد نظر خود با کارشناسان ما در شرکت نوآوران ماشین تماس حاصل فرمایید.

شرکت نوآوران ماشین با بیش از 15 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی و راه اندازی صدها خط تولید در داخل و خارج از کشور همواره آماده راهنمایی و مشاوره رایگان به شما عزیزان برای راه اندازی خطوط تولید و بسته بندی انواع مواد و محصولات غذایی در اشل های مختلف صنعتی یا کارگاه های کوچک خانگی می باشد. تا بهترین کسب و کار را در زمینه صنعت بسته بندی راه اندازی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×