شرکت نوآوران ماشین
چگونه-خط-تولید-یا-کارگاه-بسته-بندی-آجیل-و-خشکبار-راه-اندازی-کنم؟

چگونه خط تولید آجیل یا کارگاه بسته بندی آجیل و خشکبار راه اندازی کنم؟

چرا باید خط تولید آجیل یا کارگاه بسته بندی آجیل و خشکبار راه اندازی کنم؟دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز این خط تولید چه دستگاه هایی می باشند؟

بر اساس بررسی هایی که در طرح توجیهی بسته بندی آجیل وخشکبار انجام شده است، این کسب و کار از سودآوری بالایی برخوردار بوده و نرخ بازگشت سرمایه 35 درصدی برای آن برآورد شده است. دوره بازگشت سرمایه در این حرفه بین 2 تا 3 سال است. بسته بندی با کیفیت و جذاب باعث جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود شما می شود.

تنوع در بسته بندی محصولات از جمله آجیل شور، آجیل خام، آجیل، آجیل، گرانول و خلال، این تجارت را سودآورتر می کند. واحدهای بزرگ بسته بندی آجیل و خشکبار از طریق صادرات محصول به کشورهای مختلف سود و درآمد بالایی کسب می کنند.

خط فرآوری و بسته بندی آجیل و خشکبار یکی از سودآورترین مشاغل است. زیرا بازار متنوع و گستردگی آجیل و خشکبار در ایران و علاقه شدید مردم به استفاده از تنقلات سالم به شما این امکان را می دهد که چندین محصول را با سود بالا و هزینه کم در خط تولید ثابت بسته بندی کنید.

این خط تخصصی و تمام اتوماتیک توسط متخصصین مجرب شرکت نوآوران ماشین با حداقل هزینه و استفاده از نیروی انسانی طراحی و راه اندازی میشود.

   برای دستیابی به بهره وری بالا باید اطلاعات دقیقی از نحوه راه اندازی این خط تولید و دستگاه های مورد نیاز داشته باشید. به طوری که با رعایت تمامی استانداردهای جهانی در فرآوری و بسته بندی محصولات خود بتوانید سهم قابل توجهی از سود سرشار از فروش این محصول ارزشمند را در بازار جهانی به دست آورید.

فیلم معرفی دستگاه بسته بندی آجیل و خشکبار

دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بسته بندی آجیل و خشکبار

1-دستگاه سورتینگ حبوبات و خشکبار: دستگاه سورتینگ خشکبار کیفیت محصول را درجه‌بندی می‌کند. به زبان ساده این دستگاه دانه‌های بزرگ‌تر محصول را از دانه‌های کوچک جدا می‌کند. این دستگاه مجهز به یک سرند و یک ویبراتور است که دانه‌های محصول را بر روی سرند حرکت می‌دهد. این سرند دانه‌های کوچک‌تر را رد کرده و دانه‌های بزرگ‌تر را جدا می‌کند.

دستگاه سورتینگ ساخت شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه سورتینگ

2- بالابر Z : دستگاه بالابر Z برای محصولات غذایی ظریف‌ (پسته، تخمه، قند…) کاربرد داشته و مناسب خط تولید آجیل و خشکبار است. به دلیل وجود خاصیت ویبراتوری در این دستگاه از خرد شدن محصول جلوگیری می‌شود.

 • ارتفاع دستگاه  : ۳.۵ متر، قابل تغییر
 • جنس کاسه ها : پلی اتیلن بهداشتی
 • برق مصرفی: ۱کیلو وات ۲۲۰ الی ۳۸۰ ولت تکفاز و سه فاز
 • بالا بر Z مخصوص حمل کلیه مواد گرانولی شامل انواع حبوبات، خشکبار، غلات، قند و … و انتقال آنها به دستگاه های بسته بندی است بالابر محصول را به‌آرامی به مرحله بعدی منتقل می‌کند.
دستگاه-بالابر-Z خط تولید و بسته بندی شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه بالابر

3 دستگاه تفت خشکبار: این دستگاه مجهز به یک مخزن کاملاً عایق‌بندی شده است. ابتدا مخزن دستگاه تفت از نمک پرشده و در مرحله دوم محصول اضافه می‌شود. با توجه به نوع محصول سرعت گردش و زمان تفت تعریف می‌شود. محصول همراه بانمک داغ کاملاً تفت‌داده می‌شود.

 • ابعاد : طول ۲۰۰ ، عرض ۱۳۵ ، ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر
 • برق مصرفی : ۲٫۵ کیلووات تکفاز و سه فاز ۲۲۰ الی ۳۸۰ ولت
 • جنس درام : تمام استنلس استیل
 • ظرفیت تولید : ۳۰۰ الی ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت
 • کاربرد : تفت و برشته کردن انواع آجیل مانند پسته، تخمه، فندق، بادام و

4- دستگاه سرند شور کن خشکبار: محصول تفت‌داده شده و از دستگاه تفت خشکبار به سرند شور کن خشکبار هدایت می‌شود

 • ابعاد دستگاه: طول۱۸۰ ، عرض۸۰ ،ارتفاع ۸۰ سانتیمتر
 • برق مصرفی:۷۵/۰کیلو وات، تکفاز یا سه فاز ۲۲۰الی ۳۸۰ولت
 • ظرفیت: ۵۰۰کیلوگرم در ساعت
 • کاربرد: جداسازي نمک از آجیل

5- دستگاه لووک(طعم زن مایع): محصول موردنظر به درام دستگاه لووک منتقل‌شده و با انواع طعم زن (سرکه، آب‌نمک، گل پر…) مزه دار می‌شود. درام دستگاه با چرخش خود ،خشکبار را با طعم زن موردنظر کاملاً مخلوط می‌کند.

 • ابعاد دستگاه: طول ۱۲۰، عرض ۸۰، ارتفاع ۱۸۰ سانتیمتر
 • برق مصرفی: ۱.۵ کیلو وات، تکفاز یا سه فاز ۲۲۰ الی ۳۸۰ ولت
 • ظرفیت: ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت
 • کاربرد: جهت طعم زنی با آب نمک، زعفران، گلپر و طعم دهنده های مختلف
 • جنس دستگاه :دستگاه دارای مخزن استنلس استیل می باشد.
دستگاه-لووک طعم-زن ساخت شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه لووک(طعم زن)

6- دستگاه خشک کن خشکبار  در خط بسته بندی آجیل و خشکبار : این دستگاه مخصوص خشک‌کردن رطوبت اضافه خشکبار است. محصول خیس از مخزن دستگاه لووک به سینی دستگاه خشک‌کن خشکبار منتقل می‌شود. دستگاه خشک‌کن خشکبار مجهز به یک مشعل یا هیتر و یک موتور دمنده است که حرارت را به سطح سینی ویبراتور منتقل می‌کند. در انتهای سینی محصول کاملاً خشک‌شده و به بالابر z منتقل می‌شود.

 • ابعاد دستگاه: طول ۲۷۰، عرض ۹۰، ارتفاع ۹۰ سانتیمتر
 • برق مصرفی:۱.۵ کیلو وات، تکفاز یا سه فاز ۲۲۰ الی ۳۸۰ ولت
 • توان تولید: ۵۰۰ کیلو در ساعت
 • کاربرد : مخصوص رطوبت گیری و خشک کردن سطح آجیل و خشکبار بعد از شورکردن و طعم زدن
دستگاه-خشک-آجیا-و-خشکبار شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه خشک کن خشکبار

7- دستگاه بالابرZ  دوم:  در این مرحله محصول به مخزن بالابر z دوم منتقل شده و به دستگاه بسته بندی انتقال میابد

 • ارتفاع: ۳.۵ متر، قابل تغییر
 • جنس کاسه ها: پلی اتیلن بهداشتی
 • برق مصرفی: ۱کیلو وات ۲۲۰ الی ۳۸۰ ولت تکفاز و سه فاز
 • بالا بر Z مخصوص حمل کلیه مواد گرانولی شامل انواع آجبل ،حبوبات، خشکبار، غلات، قند و … و انتقال آنها به دستگاه های بسته بندی است.
دستگاه-بالابر-Z خط تولید و بسته بندی شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه بالابر

۸دستگاه های بسته بندی توزین دار: حالا نوبت به بسته بندی  آجیل و خشکبار فرآوری شده میرسد ..برای این منظور از دستگاه های بسته بندی توزین دار استفاده میشود.دستگاه های  بسته ‌بندی توزین دار شرکت نوآوران ماشین در 5 ظرفیت (تک توزین، دو توزین ،چهار توزین،6 توزین و 12توزین ) طراحی و ساخته می‌شوند. بسته بندیها بصورت کاملا اتوماتیمک و بدون دخالت دست و اپراتور انجام میشود.تفاوت این دستگاه ها تنها در سرعت و ظرفیت  بسته‌بندی است.

دستگاه بسته بندی توزین دارخط تولید و بسته بندی ساخت شرکت نوآوران ماشین
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه بسته بندی توزین دار

9-نوار نقاله جلوی بسته بندی : در مرحله آخر هم محصول بسته‌بندی‌شده برای حمل بر روی نوار نقاله دست‌چین قرار می‌گیرد. از نظر وزن و سلامت توسط اپراتور کنترل می شود و در نهایت داخل کارتن چیده میشود.

نوارنقاله-جلوی-بسته-بندی ساخت شرکت نوآوران ماشین در خط تولید و بسته بندی
اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه نوار نقاله جلوی بسته بندی

سرمایه لازم برای راه اندازی تجارت بسته بندی آجیل و خشکبار

راه اندازی کارگاه و سوله بسته بندی آجیل و خشکبار ابتدا نیازمند تامین تجهیزات و ماشین آلات بسته بندی می باشد. سرمایه ثابت برای تهیه این دستگاه ها بر اساس مبالغ روزانه تعیین می شود زیرا قیمت دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی دائما در حال تغییر است.

همچنین سرمایه گذاران برای تهیه مواد بسته بندی مانند پلیمر، مقوا، سلفون و … نیاز به سرمایه در گردش دارند.

برآورد سرمایه اولیه به مولفه هایی مانند ظرفیت پروژه، نوع کالای خشک، محل سوله و … بستگی دارد. در طرح توجیهی بسته بندی خشکبار.

هزینه های بسته بندی آجیل و خشکبار چقدر است؟

هزینه ها جزء جدایی ناپذیر هر کسب و کار هستند. برای راه اندازی تجارت بسته بندی آجیل و خشکباربه زمینی با حداقل مساحت 500 متر مربع نیاز دارید. هزینه برق، هزینه نیروی کار، هزینه نگهداری ماشین آلات، هزینه حمل و نقل و غیره نیز در این تجارت مهم هستند.

کارآفرینان موفق از نیاز به محاسبه هزینه ها و آینده نگری برای پرداخت آنها آگاه هستند. آن ها می دانند که برآورد نکردن هزینه ها آسیب های جبران ناپذیری به کسب و کارشان وارد می کند.

شرکت نوآوران ماشین با بیش از 15 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی و راه اندازی صدها خط تولید در داخل و خارج از کشور همواره آماده راهنمایی و مشاوره رایگان به شما عزیزان برای راه اندازی خطوط تولید و بسته بندی انواع مواد و محصولات غذایی در اشل های مختلف صنعتی یا کارگاه های کوچک خانگی می باشد. تا بهترین کسب و کار را در زمینه صنعت بسته بندی راه اندازی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×