شرکت نوآوران ماشین
چرا-باید-خط-تولید-یا-کارگاه-بسته-بندی-آجیل-و-خشکبار-راه-اندازی-کنم؟

چگونه خط تولید یا کارگاه بسته بندی آجیل و خشکبار راه اندازی کنم؟

 • چرا باید خط تولید یا کارگاه بسته بندی آجیل و خشکبار راه اندازی کنم؟
 • چه دستگاه ها و تجهیزاتی مورد نیاز می باشد؟

بر اساس بررسی هایی که در طرح توجیهی بسته بندی آجیل وخشکبار انجام شده است، این کسب و کار از سودآوری بالایی برخوردار بوده و نرخ بازگشت سرمایه 35 درصدی برای آن برآورد شده است. دوره بازگشت سرمایه در این حرفه بین 2 تا 3 سال است. بسته بندی با کیفیت و جذاب باعث جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود شما می شود.

تنوع در بسته بندی محصولات از جمله آجیل شور، آجیل خام، آجیل، آجیل، گرانول و خلال، این تجارت را سودآورتر می کند. واحدهای بزرگ بسته بندی آجیل و خشکبار از طریق صادرات محصول به کشورهای مختلف سود و درآمد بالایی کسب می کنند.

خط فرآوری و بسته بندی آجیل و خشکبار یکی از سودآورترین مشاغل است. زیرا بازار متنوع و گستردگی آجیل و خشکبار در ایران و علاقه شدید مردم به استفاده از تنقلات سالم به شما این امکان را می دهد که چندین محصول را با سود بالا و هزینه کم در خط تولید ثابت بسته بندی کنید.

این خط تخصصی و تمام اتوماتیک توسط متخصصین مجرب شرکت نواران ماشین با حداقل هزینه و استفاده از نیروی انسانی طراحی و راه اندازی شده است.

   برای دستیابی به بهره وری بالا باید اطلاعات دقیقی از نحوه راه اندازی این خط تولید و دستگاه های مورد نیاز داشته باشید. به طوری که با رعایت تمامی استانداردهای جهانی در فرآوری و بسته بندی محصولات خود بتوانید سهم قابل توجهی از سود سرشار از فروش این محصول ارزشمند را در بازار جهانی به دست آورید.

دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بسته بندی آجیل و خشکبار
 • دستگاه سورتینگ حبوبات و خشکبار:

دستگاه سورتینگ خشکبار کیفیت محصول را درجه بندی می کند. به عبارت ساده تر، این دستگاه دانه های بزرگتر محصول را از دانه های ریزتر جدا می کند. این دستگاه مجهز به تسمه نقاله و ویبراتور است که دانه های محصول را روی تسمه نقاله به حرکت در می آورد. این الک دانه های کوچکتر را پس می زند و دانه های بزرگتر را جدا می کند.

 • بالابرZ :

آسانسور Z برای محصولات غذایی مرغوب (پسته، تخمه، شکر…) استفاده می شود و برای خط تولید آجیل و خشکبار مناسب است. به دلیل وجود ویبراتور در این دستگاه از خرد شدن محصول جلوگیری می شود.

ارتفاع دستگاه: 3.5 متر قابل تنظیم

جنس کاسه: پلی اتیلن بهداشتی

مصرف برق: 1 کیلووات 220-380 ولت تک فاز و سه فاز

آسانسور Z برای حمل انواع مواد گرانولی اعم از حبوبات، خشکبار، غلات، شکر و … و انتقال آنها به دستگاه های بسته بندی طراحی شده است. آسانسور به آرامی محصول را به مرحله بعدی منتقل می کند.

 

 • دستگاه تفت آجیل:

این دستگاه مجهز به مخزن کاملا عایق می باشد. ابتدا مخزن دستگاه سرخ کردنی پر از نمک می شود و در مرحله دوم به محصول اضافه می شود. با توجه به نوع محصول، سرعت چرخش و زمان برشته شدن تعریف می شود. محصول با سس تند کاملا سرخ شده است.

ابعاد: طول 200، عرض 135، ارتفاع 100 سانتی متر

مصرف برق: 2.5 کیلو وات تک فاز و سه فاز 220 تا 380 ولت

جنس درام: تمام فولاد ضد زنگ

ظرفیت تولید: 300 تا 500 کیلوگرم در ساعت

کاربرد: سرخ کردن و تفت دادن انواع مغزها مانند پسته، تخمه، فندق، بادام و ….

 

 • دستگاه شورکن خشکبار:

 محصول برشته شده از دستگاه برشته کردن خشکبار به دستگاه شور خشکبار هدایت می شود.

ابعاد دستگاه: طول 180، عرض 80، ارتفاع 80 سانتی متر

مصرف برق: 0.75 کیلو وات تک فاز یا سه فاز 220-380 ولت

ظرفیت: 500 کیلوگرم در ساعت

کاربرد: جداسازی نمک از آجیل

 

 • دستگاه لوک (طعم زن مایع):

 محصول مورد نظر به درام دستگاه لوک منتقل شده و با طعم های مختلف زنانه (سرکه، آب نمک، گل پر…) طعم دار می شود. درام چرخان دستگاه میوه خشک را با طعم زن مورد نظر کاملا مخلوط می کند.

ابعاد دستگاه: طول 120، عرض 80، ارتفاع 180 سانتی متر

مصرف برق: 1.5 کیلو وات تک فاز یا سه فاز 220-380 ولت

ظرفیت: 500 کیلوگرم در ساعت

کاربرد: برای طعم دهی با آب نمک، زعفران، گلپر و طعم دهنده های مختلف

جنس دستگاه: دستگاه دارای مخزن استیل ضد زنگ می باشد.

 

 • دستگاه خشک کن خشکبار در خط بسته بندی آجیل و خشکبار:

 این دستگاه برای خشک کردن رطوبت اضافی میوه خشک می باشد. محصول مرطوب از مخزن دستگاه لوووک به سینی دستگاه خشک کن میوه خشک منتقل می شود. خشک کن میوه خشک مجهز به مشعل یا بخاری و موتور دمنده است که گرما را به سطح سینی ویبراتور منتقل می کند. در انتهای سینی محصول کاملا خشک شده و به آسانسور z منتقل می شود.

ابعاد دستگاه: طول 270، عرض 90، ارتفاع 90 سانتی متر

مصرف برق: 1.5 کیلو وات تک فاز یا سه فاز 220-380 ولت

ظرفیت تولید: 500 کیلو در ساعت

کاربرد: برای مرطوب کردن و خشک کردن سطح آجیل و میوه های خشک پس از نمک زدن و طعم دادن

 

 • دستگاه بالابر Z دوم:

 در این مرحله محصول به مخزن بالابر Z دوم منتقل و به دستگاه بسته بندی منتقل می شود.

ارتفاع: 3.5 متر قابل تنظیم

جنس کاسه: پلی اتیلن بهداشتی

مصرف برق: 1 کیلووات 220-380 ولت تک فاز و سه فاز

Above Z مخصوص حمل و نقل کلیه مواد گرانولی اعم از انواع آجیل، حبوبات، خشکبار، حبوبات، شکر و … و انتقال آنها به دستگاه های بسته بندی می باشد.

 • دستگاه های بسته بندی توزین:اکنون نوبت بسته بندی آجیل و خشکبار فرآوری شده است. برای این منظور از دستگاه های بسته بندی توزین استفاده می شود. دستگاه های بسته بندی توزین شرکت نوآوران ماشین در 5 ظرفیت (تک توزین)، دو وزنه، چهار وزنه، 6 وزنه و 12 وزنه طراحی و تولید می شود. بسته بندی کاملا اتوماتیک و بدون دخالت دست یا اپراتور انجام می شود. تفاوت این دستگاه ها فقط در سرعت و ظرفیت بسته بندی است.
 • تسمه نقاله قبل از بسته بندی: در مرحله آخر محصول بسته بندی شده برای حمل بر روی تسمه نقاله دستچین شده قرار می گیرد. از نظر وزن و سلامت توسط اپراتور کنترل می شود و در نهایت داخل کارتن قرار می گیرد.

 

 • سرمایه لازم برای راه اندازی تجارت بسته بندی آجیل و خشکبار

راه اندازی کارگاه و سوله بسته بندی آجیل و خشکبار ابتدا نیازمند تامین تجهیزات و ماشین آلات بسته بندی می باشد. سرمایه ثابت برای تهیه این دستگاه ها بر اساس مبالغ روزانه تعیین می شود زیرا قیمت دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی دائما در حال تغییر است.

همچنین سرمایه گذاران برای تهیه مواد بسته بندی مانند پلیمر، مقوا، سلفون و … نیاز به سرمایه در گردش دارند.

برآورد سرمایه اولیه به مولفه هایی مانند ظرفیت پروژه، نوع کالای خشک، محل سوله و … بستگی دارد. در طرح توجیهی بسته بندی خشکبار.

 

هزینه های بسته بندی آجیل و خشکبار چقدر است؟

هزینه ها جزء جدایی ناپذیر هر کسب و کار هستند. برای راه اندازی تجارت بسته بندی آجیل و خشکباربه زمینی با حداقل مساحت 500 متر مربع نیاز دارید. هزینه برق، هزینه نیروی کار، هزینه نگهداری ماشین آلات، هزینه حمل و نقل و غیره نیز در این تجارت مهم هستند.

کارآفرینان موفق از نیاز به محاسبه هزینه ها و آینده نگری برای پرداخت آنها آگاه هستند. آن ها می دانند که برآورد نکردن هزینه ها آسیب های جبران ناپذیری به کسب و کارشان وارد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×