شرکت نوآوران ماشین
دستگاه-آبگیر-سانتریفیوژ-سبزیجات--شرکت-نوآوران-ماشین

دستگاه آبگیر سبزیجات سانتریفیوژ

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ جهت استفاده در زمینه آبگیری مواردی مانند میوه‌ها و سبزیجات طراحی و ساخته می‌شود. از این دستگاه در خط تولید بسته‌بندی انواع میوه و سبزیجات و محصولاتی که نیاز به شستشو پیش از بسته‌بندی دارند، استفاده می‌شود. پس از انجام مرحله شستشوی محصولات توسط دستگاه بلانچر که با عنوان دستگاه شستشو هم شناخته می‌شود، دستگاه آبگیر سانتریفیوژ قرار خواهد گرفت که سبب از بین رفتن رطوبت سطحی محصول شده و آن را برای ورود به مرحله بعدی در فرآیند بسته‌بندی آماده خواهد کرد.

اصولا آب باقیمانده بر روی محصولاتی مانند سبزیجات و میوه پس از انجام مراحل شستشو، سبب کاهش طول عمر آن شده و به این ترتیب کیفیت بسته‌بندی کاهش قابل توجهی خواهد یافت. از این جهت خشک کردن محصولات پس از شستشو، باعث ماندگاری هرچه بیشتر آنها داخل پک‌های بسته‌بندی خواهد شد.

دستگاه آبگیر صنعتی و مشخصات فنی آن

پیش از همه باید گفت که دستگاه آبگیر صنعتی دارای عملکرد ساده‌ای بوده و از جمله تجهیزات جانبی برای ماشین‌آلات بسته‌بندی محصولات غذایی محسوب می‌شود که در خط تولید بسته‌بندی محصولات مختلفی که نیاز به شستشو دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تخصص خاصی برای استفاده از این دستگاه در خط تولید لازم نیست و باید گفت که نیروی گریز از مرکز سبب آبگیری توسط دستگاه آبگیر سانتریفیوژ شده که به خشک شدن سریع رطوبت اضافی روی سطح میوه و سبزیجات منجر خواهد شد.

به این ترتیب محصول آماده بسته‌بندی می‌شود. این دستگاه دارای مشخصات فنی زیر است:

  • تابلو برق دستگاه تامین‌کننده برق الکتروموتور بوده که باید دارای کیفیت ساخت بالایی باشد.
  • الکتروموتور دستگاه اصولا می‌تواند متناسب با خواست و نیاز مشتری به صورت تک‌‌فاز یا سه‌فاز سفارشی‌سازی شود.
  • دارای یک مخزن خشک‌کن بوده که جنس آن  بنا به خواست مشتری می‌تواند به صورت آهنی یا استیل سفارشی‌سازی شود.
  • قابلیت گردش مخزن دستگاه آبگیر به واسطه نیروی الکتروموتور تامین می‌شود.
  • امکان نصب کنترل‌کننده سرعت روی دستگاه آبگیر وجود دارد.
  • دارای ابعادی به طول ۱۲۰ ، عرض ۱۴۰ و ارتفاع ۱۵۰ سانتی‌متر است.
  • ظرفیت آن ۵۰۰ کیلوگرم در ساعت بوده و متناسب با نیاز مشتری برق مصرفی آن می‌تواند به صورت تک‌فاز ۲۲۰ ولت یا سه‌فاز ۳۸۰ ولت تعریف شود.
  • دستگاه آبگیر می‌تواند به سه صورت پنوماتیک، پدالی و نیمه‌اتومات ساخته شود.

دستگاه_آبگیر وروغن گیر_ساتریفیوژ-ساخت شرکت نوآوران ماشین

عملکرد دستگاه آبگیر

جهت استفاده از دستگاه آبگیر در خط تولید میوه و سبزیجات، ابتدا با قرارگیری سبد محصولات داخل مخزن، درب آن بسته خواهد شد. با روشن شدن دستگاه، الکتروموتور سبب گردش مخزن شده و محصولات با نیروی گریز از مرکز و همچنین سرعت بالای گردش، آبگیری شده و رطوبت سطحی آن‌ها خشک می‌شود.

مزیت‌های استفاده از دستگاه آبگیر

با توجه به اینکه محل نصب الکتروموتور دستگاه آبگیر در زیر مخزن است، احتمال رسیدن رطوبت به آن به حداقل می‌رسد. این امر سبب خواهد شد که از سوختن الکتروموتور دستگاه جلوگیری شده و به این ترتیب عمر مفید آن افزایش یابد. همچنین با یک تسمه اتصال الکتروموتور به محور مخزن انجام می‌شود که همین امر سبب کاهش فشار روی الکتروموتور و پیشگیری از خیس شدن آن خواهد شد. به این شکل امکان سوختن الکتروموتور از بین خواهد رفت.

موارد کاربرد دستگاه آبگیر

همانطور که اشاره شد، برای بسته‌بندی انواع میوه و سبزیجات از دستگاه آبگیر در خط تولید بسته‌بندی استفاده می‌شود. اما برای موارد دیگر مانند میوه خشک چیپس سیب زمینی و سایر محصولات از این دست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اصولا هر محصولی که پیش از بسته‌بندی نیاز به شستشو دارد باید رطوبت حاصل از شستشوی آن توسط دستگاه آبگیر، خشک شود.

خرید دستگاه آبگیر

با توجه به اینکه خرید دستگاه آبگیر برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی محصولاتی که پیش از قرارگیری در پک‌ها نیاز به شستشو دارند، امری ضروری است، در نظر گرفتن کیفیت این دستگاه اهمیت زیادی دارد.

شرکت طراح و سازنده انواع دستگاه‌های آبگیر خطوط تولید بسته‌بندی محصولات غذایی باید دارای سابقه درخشان و تجربه بالا در این زمینه باشد.

قطعا کیفیت ساخت دستگاه آبگیر ارتباط مستقیمی با طول عمر مفید آن خواهد داشت. از طرف دیگر، شرکت‌های معتبر طراح و سازنده این دسته از ماشین‌آلات، محصولات خود را گارانتی کرده و خدمات پس از فروش ارائه می‌کنند. به این ترتیب با اطمینان بیشتری میتوان اقدام به خرید دستگاه مورد نظر کرد.

شرکت نوآوران ماشین، فعال در زمینه طراحی و ساخت دستگاه آبگیر سانتریفیوژ، ضمن ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید این محصول و کمک به مشتری در انتخاب صحیح و مناسب، محصولات خود را ۱۸ ماه گارانتی کرده و ۱۵ سال خدمات پس از فروش واقعی ارائه میکند.

پس از خرید نصب دستگاه آبگیر در خط تولید بسته‌بندی انجام شده و نحوه کار با آن نیز آموزش داده می‌شود.

قیمت دستگاه آبگیر

اصولا قیمت یکی از فاکتورهای مهم در هنگام انتخاب و خرید هر نوع از ماشین‌آلات مورد استفاده در خط تولید بسته‌بندی محصولات غذایی به شمار می‌رود. هر چند که کیفیت محصول اهمیت بالایی دارند اما قیمت آن نیز باید تا حد امکان مناسب باشد.

قیمت دستگاه آبگیر تولید شده توسط شرکت نوآوران ماشین، متناسب با کیفیت ساخت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های تعریف شده برای آن خواهد بود. با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب و وجود امکان سفارشی‌سازی دستگاه آبگیر در بخش‌های مختلفی مانند جنس مخزن، نوع برق مصرفی، ابعاد و همچنین موارد دیگر امکان تفاوت در قیمت نهایی این دستگاه وجود دارد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق دستگاه آبگیر متناسب با قابلیت‌هایی که برای آن در نظر دارید، همین حالا با کارشناسان شرکت نوآوران ماشین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×