شرکت نوآوران ماشین
صفر تا صد آموزش کار بسته بندی حبوبات نوآوران ماشین

دستگاه ها و مراحل کار بسته بندی حبوبات( 0 تا 100 آموزش کار بسته بندی)

اگر شما هم به فکر راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی حبوبات هستید حتما می‌خواهید بدانید که چنین کسب و کاری سودآور است یا خیر و اینکه برای راه‌اندازی این خط تولید به چه تجهیزاتی نیاز دارید.

در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی حبوبات و مراحل آن صحبت کنیم. 

از جمله ساده‌ترین و البته منعطف‌ترین خط تولیدهای بسته‌بندی مواد غذایی، کار بسته‌بندی غلات و حبوبات و خشکبار است که از جمله محصولات متنوع موجود در بازار بوده و همواره طرفداران خود را داشته است. با راه‌اندازی این خط تولید می‌توان علاوه بر اینکه به بسته‌بندی چندین نوع محصول مختلف بپردازید، به‌ سوددهی بالایی هم خواهید رسید ضمن اینکه سرمایه کمی برای شروع به کار می‌توانید در نظر بگیرید.

بسته به اینکه چه ظرفیت تولیدی را در ابتدا از خط تولید بسته‌بندی حبوبات در نظر دارید، می‌توانید دستگاه‌های مورد نظر را خریداری کنید.

امکان سفارشی‌سازی دستگاه بسته‌بندی حبوبات در شرکت نوآوران ماشین کاملا وجود دارد. شما می‌توانید تقاضا کنید که دستگاه شما دارای قابلیت کار با برق ۲۲۰ ولت تک فاز باشد، به گونه‌ای که بتوانید به راحتی در منزل یا یک کارگاه کوچک،خط تولید خود را راه‌اندازی کنید و به بهره‌وری  بهتری برسید.

چه محصولاتی را می‌توان با دستگاه‌های بسته‌بندی حبوبات آماده عرضه به بازار کرد؟

با راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی حبوبات می‌توان محصولات مختلفی مانند عدس، لپه، نخود، ماش، لوبیا سفید، باقلا سبز، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و موارد دیگری از این دست را بسته‌بندی کرد.

مراحل کلی بسته‌بندی حبوبات

اگر در نظر بگیرید که کار بسته‌بندی حبوبات یک فرآیند کلی است، باید گفت که این فرآیند به مراحل مختلفی تقسیم می‌شود که عبارتند از بوجاری، پولیش و توزین و بسته‌بندی.

در ابتدا نیاز به محلی جهت نگهداری حبوبات و غلات دارید که اگر ظرفیت تولید شما بالاست باید حتما محلی را در نظر داشته باشید که دمای آن زیر ۲۵ درجه سانتیگراد بوده و فضای آن کاملا با ظرفیت واحد تولیدی شما متناسب باشد.

مرحله بوجاری

گفتیم که یکی از مراحل خط تولید بسته‌بندی حبوبات مرحله بوجاری است که در آن ناخالصی‌های احتمالی موجود در حبوبات مانند سنگ،  خاشاک، تکه‌های گیاه، قطعات فلزی و سایر مواردی از این دست حذف خواهند شد.

بنابراین استفاده از دستگاه بوجاری باعث می‌شود که حبوبات عاری از هرگونه ناخالصی شده و آماده ورود به مرحله بعد می‌شود. پس از این مرحله، حبوبات باید توسط نیروی انسانی دست‌چین شود که طی آن ضایعات باقی مانده از مرحله بوجاری به صورت دستی از حبوبات جدا خواهند شد. این کار روی نوار نقاله انجام خواهد شد. ساخت دستگاه بوجاری حبوبات می‌تواند کاملا منطبق با نیاز و ظرفیت تولید شما سفارشی‌سازی شود.

مرحله پولیش

در این مرحله، گرد و غبار روی حبوبات پاک شده به گونه‌ای که ظاهر بهتر و درخشان‌تری پیدا کنند و آلوده به نظر نرسند. این مورد سبب رضایت خاطر مشتری و افزایش فروش خواهد شد و همین امر به بازاریابی بهتر محصول شما کمک می‌کند. به خصوص زمانی که سلفون‌های بسته‌بندی حالت شفافی داشته و حبوبات از داخل آن مشخص است.

با استفاده از دستگاه پولیش، سطح حبوبات پاکسازی شده و به این ترتیب از وارد شدن گرد و غبار به داخل بسته‌بندی جلوگیری خواهد شد.  دستگاه پولیش حبوبات می تواند دارای ظرفیت‌های مختلفی باشد و مصرف برق آن نیز یک تا دو کیلووات بر ساعت خواهد بود.

توزین و بسته‌بندی حبوبات

در نهایت پس از انجام مراحل بوجاری و پولیش و با حذف ناخالصی‌ها و پاک شدن گرد و غبار حبوبات، این محصول جهت وزن‌کشی و بسته‌بندی نهایی وارد دستگاه خواهد شد. با توجه به اینکه شما چه نوع بسته‌بندی را برای حبوبات در نظر دارید می‌توانید دستگاه‌ مورد نظر خود را سفارشی‌سازی کنید.

در صورتی که قصد داشته باشید بسته‌بندی حبوبات شما حالت سلفونی داشته و روی آن طرح و نقش اختصاصی برند شما درج شده باشد، دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار انتخاب مناسبی است که می‌تواند در توزین‌های مختلف مانند تک توزین، دو توزین، چهار توزین، شش توزین و دوازده توزین مورد استفاده قرار گیرد.

اصولا ساخت دستگاه بسته‌بندی حبوبات به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام میشود.

دستگاه‌های توزین‌دار دارای کاپه‌ها یا وزن‌کش‌هایی هستند که پیش از بسته‌بندی محصول اقدام به وزن کردن آنها کرده و سپس وزن‌های مشخص طبق برنامه‌ریزی دستگاه، داخل بسته‌بندی‌ها ریخته می‌شوند. این کار بصورت هوشمند شده و کمترین میزان خطا را دارد.

با توجه به اینکه ظرفیت تولید شما به صورت روزانه چقدر است، می‌توانید از دستگاه بسته‌بندی با تعداد توزین مناسب استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که هر چقدر تعداد توزین این نوع از دستگاه‌های بسته‌بندی بیشتر باشد،  سرعت عمل و قابلیت‌های آن نیز بالاتر است.

 به عنوان مثال، دستگاه بسته‌بندی ۴ توزین می‌تواند به صورت همزمان چهار عمل وزن‌کشی را انجام دهد. همچنین دقت داشته باشید که دستگاهی که خریداری می‌کنید، کاملا متناسب با نوع کاربری شما باشد مثلا اگر قصد دارید خط تولید بسته‌بندی حبوبات را به صورت خانگی راه‌اندازی کنید، پیشنهاد ما این است که از دستگاه‌های بسته‌بندی تک توزین، و نمونه‌های پنوماتیک  دستگاه‌های دو توزین و چهار توزین استفاده کنید. 

 این دستگاه‌ها کاملا مطابق با فضای خانگی و کارگاهی طراحی شده‌اند و دارای قیمت مناسبی هم هستند.

 اما دستگاه‌هایی مانند دو توزین مکانیک، چهار توزین مکانیک، ۶ توزین و ۱۲ توزین، مناسب مصارف صنعتی بوده و در  کارخانجات قابل نصب و راه‌اندازی هستند.

 اصولا این دستگاه‌ها دارای ظرفیت تولید بالاتری بوده و نسبت به موارد خانگی و کارگاهی دارای قیمت بالاتری هستند.

خرید دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار حبوبات

برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی حبوبات نیاز به دستگاه‌های بوجاری، پولیش و دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار خواهید داشت که همگی این موارد را می‌توانید از شرکت نوآوران ماشین خریداری کنید. تمامی دستگاه‌های ساخته شده توسط این شرکت دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش است. ضمن اینکه پیش از خرید به شما مشاوره رایگان ارائه شده تا بتوانید بهترین محصول را مطابق با نیاز خود خریداری کنید.

پس از خرید نیز، عملیات نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها در محل پروژه انجام شده و نحوه کار با آنها به تیم خریدار آموزش داده خواهد شد.

قیمت دستگاه‌های مورد استفاده در خط تولید بسته‌بندی حبوبات

دستگاه‌های بوجاری، پولیش و توزین‌دار مورد استفاده در خط تولید بسته‌بندی حبوبات با توجه به اینکه دارای قابلیت سفارشی‌سازی هستند، می‌توانند از نظر قیمت با هم متفاوت باشند. مواردی از جمله جنس بدنه دستگاه، سرعت تولید، ظرفیت روزانه و موارد دیگر، همگی باعث ایجاد این تفاوت در قیمت می‌شود.

برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های مورد نیاز جهت راه‌اندازی خط تولید بسته‌‌بندی‌ حبوبات می‌توانید با کارشناسان شرکت نوآوران ماشین در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×