شرکت نوآوران ماشین
دستگاه-بسته-بندی-دو-توزین ساخت شرکت نوآوران ماشین

ستگاه بسته‌بندی دو توزین

دستگاه بسته بندی دو توزین از جمله ماشین‌آلات تمام اتوماتیکی طراحی و ساخته شده در شرکت نوآوران ماشین است.

که برای بسته‌بندی انواع محصولات شیمیایی و خوراکی به شکل گرانولی در بسته‌بندی‌های ساخته شده از پلی استر، ترسبافون صدفی، سلفون، فویل آلومینیوم و … مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار است.

دستگاه‌های توزین‌دار به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند و تفاوت آنها از نظر تعداد توزین‌هایی است که به طور همزمان برای بسته‌بندی محصولات انجام می‌دهند.

از این جهت دستگاه‌های بسته‌بندی توزین‌دار در انواع تک توزین، دو توزین، چهار توزین، شش توزین، دوازده توزین و … در بازار موجود هستند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی دستگاه بسته‌بندی دو توزین و ویژگی‌های آن بپردازیم.

در ابتدا باید گفت که تفاوت دستگاه بسته‌بندی دو توزین با نوع تک توزین آن، این است که این دستگاه قادر است به صورت همزمان دو وزن‌کشی را انجام دهد. بنابراین توان و سرعت عمل بالاتری نسبت به دستگاه تک توزین دارد.

البته نکته قابل توجه اینکه با خرید این دستگاه  و گسترش کسب و کار شما قابلیت ارتقاء این دستگاه به توزین های بالاتر کاملا امکان پذیر می باشد.

به همین ترتیب دستگاه بسته‌بندی دو توزین در مقایسه با دستگاه‌های با توزین بالاتر، مانند ۴ توزین، ۶ توزین و … عملکرد و قابلیت‌های کمتر و سرعت پایین‌تری دارد.

دستگاه بسته بندی تمام اتوماتیک توزین دار

انواع دستگاه بسته‌بندی دو توزین

دستگاه‌های بسته‌بندی دو توزین دارای دو نمونه متفاوت هستند که با نام‌های مکانیک و پنوماتیک شناخته می‌شوند.

دستگاه دو توزین مکانیک، قابلیت کارکرد با برق سه فاز را داشته و از ارتفاع بیشتری برخوردار است. این نوع دستگاه دو توزین برای استفاده در مکان‌های صنعتی و سوله‌ها بسیار مناسب است.

از طرف دیگر، دستگاه بسته‌بندی دو توزین پنوماتیک به صورتی طراحی شده که مناسب برای فضاهای کوچک و کارگاهی باشد. این دستگاه با برق تک فاز کار می‌کند و برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا بسیار مناسب است. ارتفاع کوتاه‌تری نسبت به نوع مکانیک دارد و از این جهت مناسب کسب و کارهای خانگی است.

تفاوت دو نوع مکانیک و پنوماتیک از دستگاه بسته‌بندی دو توزین

باید به این نکته توجه داشت که تفاوت خاصی از نظر ظرفیت تولید و همچنین عملکرد میان دو دستگاه بسته‌بندی پنوماتیک و مکانیک دو توزین وجود ندارد و تفاوت آنها در ویژگی‌ها و محیط مورد استفاده است.

برای مشاوره رایگان قبل از خرید ،کسب اطلاعات بیشتر ،دریافت کاتالوگ و برای استعلام قیمت دستگاه با کارشناسان ما در شرکت نوآوران ماشین در ارتباط باشید.

ویژگی‌ها و مشخصات فنی دستگاه دو توزین پنوماتیک

همان‌طور که اشاره شد، دستگاه پنوماتیک دو توزین ابعاد کمتری نسبت به نمونه مکانیک دارد. به طوری‌که دارای طول ۱۵۰، عرض ۱۳۰ و ارتفاع ۲۴۵ سانتی‌متری است.

 برق مصرفی آن تک فاز دو و نیم کیلو وات ۲۲۰ ولت بوده و از نظر سرعت هم قادر به بسته‌بندی ۱۵ تا ۲۵ بسته در دقیقه است. این بسته‌بندی‌ها می‌توانند در اوزان مختلف بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ گرم باشند.

کاربرد دستگاه بسته‌بندی دو توزین

دستگاه‌های بسته‌بندی دو توزین اعم از مکانیک و پنوماتیک جهت بسته‌بندی انواع مواد خوراکی، دارویی و شیمیایی گرانولی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این جمله می‌توان به حبوبات، خشکبار، چای، قند، شکر، نمک، چیپس و پفک، سبزی و میوه خشک، برنج و مواردی از این دست اشاره کرد.

عملکرد دستگاه بسته‌بندی دو توزین

همانطور که گفتیم تفاوتی میان عملکرد بین دو نوع دستگاه دو توزین پنوماتیک و مکانیک وجود ندارد. در این بخش قصد داریم با نحوه کارکرد این دستگاه آشنا شویم.

  •  دستگاه توزین‌دار با هر تعداد توزین، دارای بخش‌های مختلفی شامل تابلو برق، الکتروموتور، plc ، دکل، یقگی، دوخت حرارتی، کاپه یا وزن‌کش و مرحله دوخت نهایی است.
 
  • تابلو برق اصولا از بهترین قطعات ساخته می‌شود و جهت انتقال و تقسیم نیروی الکتریکی در قسمت‌های دستگاه بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت تابلو برق دریافت‌کننده فرمان‌های صادر شده از هوش مصنوعی دستگاه یا همان plc است.
 
  • دومین مورد الکتروموتور است که دستگاه توزین‌دار دارای یک الکتروموتور بوده و سفارشی‌سازی آن به صورت تک‌فاز یا  سه‌فاز انجام می‌شود. وظیفه آن نیز راه انداختن قطعات مکانیکی دستگاه بسته‌بندی است.
 
  • سومین مورد plc است که می‌تواند با زبان فارسی سفارشی‌سازی شده و به عنوان مغز دستگاه بسته‌بندی شناخته می‌شود. تنها یک بار لازم است که برنامه‌ریزی بسته‌بندی با plc انجام شده و از آن پس دستگاه به صورت خودکار عملیات بسته‌بندی را انجام می‌دهد.
 
  • چهارمین مورد دکل است که برای قرارگیری رول بسته‌بندی تعبیه می‌شود. در حقیقت پیچیده شدن رول بسته‌بندی به دور یقگی از محل دکل انجام می‌شود.
 
  • پنجمین مورد، یقگی دستگاه بسته‌بندی دو توزین است که پیچیده شدن رول یکبار به صورت دستی به دور آن انجام می‌شود تا شکل گرفته و به بسته‌های مورد نظر تبدیل شود.
 
  • ششمین مورد دوخت حرارتی است که از جمله قطعات مکانیکی مورد استفاده در دستگاه بسته‌بندی توزین‌دار محسوب شده و به المنت مجهز است.
 
  • پس از پیچیده شدن رول به دور یقگی دستگاه، با کمک دوخت حرارتی و گرمای المنت عملیات دوخت و پشت و پایین آن انجام می‌شود تا بسته آماده ریزش محصول شود.
 
  • هفتمین مورد کاپه یا وزن‌کش است. اصولا دستگاه‌های توزین‌دار مجهز به کاپه یا وزن‌کش هستند که دستگاه دو توزین مجهز به دو کاپه است. یعنی دستگاه قادر است به صورت همزمان دو عمل وزن‌کشی را انجام دهد.

به این ترتیب، با توجه به برنامه داده شده به دستگاه بسته‌بندی، وزن‌کشی محصولات توسط این دو کاپه انجام شده و محصول به داخل بسته‌بندی‌های سرباز ریخته خواهند شد.

هشتمین مورد دوخت نهایی بسته‌بندی‌ها است. بسته‌بندی‌های سربازی که محصول داخل آنها ریخته شده باید با دوخت نهایی بسته و با کمک قیچی از رول اصلی دستگاه جدا شوند. به این ترتیب بسته‌بندی‌ها آماده عرضه به بازار می‌شوند.

خرید و خدمات پس از فروش دستگاه بسته بندی دو توزین

محصولات تولید شده توسط شرکت نوآوران ماشین دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش واقعی است. همچنین پس از خرید، عملیات نصب و راه‌اندازی دستگاه در محل پروژه انجام شده و نحوه کار با آن به تیم خریدار آموزش داده می‌شود

قیمت دستگاه بسته بندی دو توزین

دستگاه بسته‌بندی دو توزین نسبت به مدل تک توزین، سرعت بیشتر و قابلیت بالاتری داشته و به همین دلیل قیمت بیشتری نیز دارد هرچند که در برابر دستگاه‌هایی با تعداد توزین بالاتر مانند ۴ توزین، ۶ توزین و ۱۲ توزین قیمت کمتری و عملکرد پایین‌تری دارد. اما برای شروع یک کسب و کار خانگی دستگاه بسیار مناسبی است. با توجه به قابلیت‌های مختلفی که برای این دستگاه می‌توان تعریف کرد و همچنین نکاتی که در طراحی آن رعایت می‌شود، از جمله جنس بدنه، ابعاد، کیفیت قطعات و مواردی از این دست، قیمت نهایی دستگاه بسته‌بندی دو توزین می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت این دستگاه می‌توانید با کارشناسان شرکت نوآوران ماشین تماس بگیرید.

 

ما در شرکت نوآوران ماشین با بیش از 15 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت ماشین آلات صنایع غذایی و دستگاه های بسته بندی همواره سعی داریم تا با تکیه بر دانش فنی متخصصین و کارکنان متعهد خود و به پشتوانه رضایتمندی مشتریان از خدمات و پشتیبانی های واقعی ارائه شده به خریداران محترم ، با ایجاد اطمینان خاطر از بابت کیفیت دستگاه و محصول نهایی، مصرف انرژی ، خدمات گارانتی، آموزش رایگان و از همه مهم تر قیمت مناسب دستگاه ها ی خط تولید، شرایط ایجاد کار را برای شما کار آفرینان محترم تسهیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×