شرکت نوآوران ماشین
نقش-بسته-بندی-قهوه-در-بازار-یابی-و-فروش-قهوه

نقش بسته بندی قهوه در بازاریابی و فروش بیشتر قهوه

از جمله پرکاربردترین دستگاه‌های بسته‌بندی صنعتی محصولات غذایی می‌توان به دستگاه بسته‌بندی قهوه اشاره کرد. قهوه به شکل‌های مختلف و در ابعاد و اندازه‌های گوناگون برای نیازهای خاص بسته‌بندی می‌شود. انواع مختلف بسته‌بندی های تک نفره یا ساشه، بسته‌بندی‌های سلفونی، پاکتی، قوطی، شیشه‌ای، کیلویی و غیره از قهوه در بازار موجود هستند. هر کدام از این بسته‌بندی‌ها به دستگاه جداگانه‌ای نیاز دارند که مجهز به ویژگی‌ها و عملکرد خاصی است.

قهوه از جمله محصولات پرطرفداری است که حفظ کیفیت آن اهمیت زیادی دارد. قهوه بسته‌بندی شده باید به طور کامل از آسیب رطوبت در امان نگه داشته شود.

از طرف دیگر ظاهر زیبای بسته‌بندی تاثیر زیادی بر افزایش فروش محصولاتی مانند قهوه خواهد داشت. برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی قهوه حتما باید از قیمت و کیفیت دستگاه بسته‌بندی مطلع بود.

ضمن اینکه پیش از خرید دستگاه بسته بندی قهوه اهداف راه‌اندازی خط تولید و نقشه راه باید به صورت کامل مشخص باشد. در این مطلب ضمن بررسی قیمت دستگاه بسته‌بندی قهوه، با مواردی از جمله معرفی دستگاه های بسته بندی قهوه با عملکردهای متفاوت و ویژگی‌ها، مشخصات فنی و عملکرد هرکدام آشنا خواهیم شد.

در ادامه به بررسی مزایای دستگاه بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین می‌پردازیم. مواردی نظیر راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی قهوه، انجام آزمون کیفیت و تحویل با نظارت مشتری، خرید و خدمات پس از فروش دستگاه از دید خریدار اهمیت زیادی دارد و در این این مقاله به بررسی هرکدام خواهیم پرداخت.

معرفی دستگاه بسته‌بندی قهوه

با توجه به اینکه قهوه از چه نوعی است، می‌تواند به شکل‌های مختلفی بسته‌بندی شود. قهوه به صورت‌های مختلف پودری، فوری، آسیاب نشده و غیره در بازار عرضه می‌شود. قطعا دستگاه بسته‌بندی با توجه به شکل قهوه متفاوت خواهد بود. اصولا برای محصولی مانند قهوه فوری، بسته‌بندی‌های تک نفره یا ساشه بسیار کاربردی و پرمصرف خواهند بود.

دستگاه بسته بندی قهوه تک نفره دستگاه بسته‌بندی ساشه برای آماده کردن بسته‌های تک نفره قهوه کاربرد دارد. البته دستگاه ساشه دارای انواع مختلف پودری، مایع و گرانولی است. جهت بسته‌بندی تکنفره قهوه فوری از دستگاه ساشه پودری استفاده خواهد شد.

بسته‌های آماده شده توسط دستگاه ساشه پودری می‌توانند به شکل مدادی باشند. مخزن دستگاه بسته‌بندی قهوه تک‌نفره مجهز به یک همزن جهت جلوگیری از بهم چسبیدن پودر قهوه است. برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی قهوه تک‌نفره می‌توان بسته به نیاز از دستگاه‌هایی نظیر ساشه ماردونی ۲۵ تا ۷۰ گرمی، ساشه مارپیچی سه طرف دوخت ۲ تا ۲۰۰ گرمی، ساشه مارپیچی ۱ تا ۱۰۰ گرمی، ساشه مخلوط دوخت بغل ۲ تا ۲۰۰ گرمی و ساشه سه طرف دوخت ۱ تا ۱۰۰ گرمی استفاده کرد.

دستگاه پرکن بسته‌بندی قهوه

جهت بسته‌بندی قهوه در کارگاه‌های صنعتی دستگاه پرکن قهوه کاربرد بسیار مناسبی خواهد داشت. عملکرد پرکن بسته‌بندی قهوه به شکل تمام اتوماتیک بوده و با کمک آن اجرای تمامی مراحل مربوط به بسته‌بندی قهوه ممکن خواهد بود. اصولا برای بسته‌بندی محصولی مانند قهوه از ماشین‌آلات بسته‌بندی مخصوص محصولات پودری استفاده می‌شود.

با افزودن دستگاه پرکن بسته‌بندی قهوه به خط تولید، سرعت عملیات بسته‌بندی در مراحل مختلف افزایش خواهد یافت. البته باید به این نکته اشاره کرد که دستگاه پرکن قهوه کاربرد گسترده و مناسبی در زمینه بسته‌بندی انواع محصولات غذایی، آرایشی بهداشتی و دارویی دارد و از این جهت بسته‌بندی محصولات مختلفی با کمک این دستگاه ممکن خواهد بود. از طرف دیگر با توجه به تماس قهوه با قطعات دستگاه پرکن، کیفیت این نوع از ماشین‌آلات اهمیت زیادی خواهد داشت و حتما خرید باید از یک شرکت معتبر انجام شود.

دستگاه پر کن قهوه
دستگاه بسته‌بندی قهوه توزین دار

یکی دیگر از انواع ماشین‌آلات بسته‌بندی قهوه، نمونه توزین‌دار با تعداد توزین‌های مختلف است. این نوع از ماشین‌آلات،جهت آماده‌سازی بسته‌بندی‌های قهوه تا ۲ کیلوگرم کاربرد خواهند داشت. دستگاه‌های بسته‌بندی توزیندار دارای کاپ‌ها یا وزن کش‌هایی هستند که عمل وزن کردن قهوه را پیش از ریخته شدن داخل بسته بندی انجام خواهند داد. به این ترتیب می‌توان اطمینان داشت که‌ بسته‌بندی‌ها دارای وزن یکسانی هستند. قطعاً بیشتر بودن تعداد وزن کش‌ها سبب افزایش سرعت بسته‌بندی قهوه خواهد شد. دستگاه‌های بسته‌بندی قهوه توزیندار در انواع مختلف ۲ توزین، ۴ توزین، ۶ توزین و ۱۲ توزین طراحی و ساخته می‌شوند. این محصولات عملکرد کاملا اتوماتیک دارند و به همین دلیل خط تولید نیازمند نظارت اپراتور نخواهد بود‌

دستگاه-توزین-دار-قهوه
دستگاه بسته بندی قهوه قوطی پرکن

یکی دیگر از انواع محبوب بسته‌بندی قهوه، شکل قوطی است که می‌تواند در انواع مختلف فلزی، پلاستیکی و شیشه‌ای آماده و روانه بازار شود. این نوع از ماشین‌آلات بسته‌بندی قهوه نیز دارای عملکرد تمام اتوماتیک هستند البته با در نظر گرفتن این نکته که ظروف بسته‌بندی یا همان قوطی‌ها باید به صورت دستی توسط اپراتور، روی نوار دستگاه چیده شوند.

دستگاه بسته‌بندی دانه قهوه

یکی دیگر از انواع قهوه، شکل آسیاب نشده آن است. برای بسته بندی دانه‌های قهوه از دستگاه بسته‌بندی گرانولی استفاده می‌شود. دانه‌های قهوه می‌توانند با کمک دستگاه‌های حجمی در ظروف مختلف با اندازه‌های گوناگون و یا با استفاده از دستگاه‌های توزیندار بسته‌بندی شوند.

نکات مهم در بسته‌بندی قهوه

طراحی اصولی بسته‌بندی تاثیر زیادی بر فروش محصول دارد. بنابراین پیش از راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی محصولی مانند قهوه باید با اصول کار در صنعت بسته بندی محصولات غذایی آشنا بود. از طرف دیگر علاوه بر زیبایی و جذابیت ظاهری، بسته‌بندی قهوه می‌تواند در حفظ کیفیت محصول حین جابجایی و نگهداری تاثیر گذار باشد. همچنین ذکر کردن یک سری اطلاعات روی بسته‌بندی قهوه می‌تواند بر فروش هرچه بیشتر این محصول تاثیر بسزایی داشته باشد. نوشتن پیام تولید‌کننده روی بسته‌بندی و همچنین درج کردن نکات مربوط به نگهداری محصول و نحوه استفاده و دم کردن قهوه می‌تواند رضایت خاطر مصرف‌کننده را فراهم کند. البته باید به این نکته هم توجه داشت که نوشتن توضیحات بیش از حد روی بسته‌بندی قهوه می‌تواند تاثیر منفی بر ذهنیت مخاطب داشته باشد.

مزایای دستگاه بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین

دستگاه‌های مختلف مخصوص بسته‌بندی قهوه، طراحی و ساخته شده توسط شرکت نوآوران ماشین دارای مزایایی به شرح زیر هستند:

  • در ساخت ماشین‌آلات بسته‌بندی قهوه از تجهیزات باکیفیت و مرغوب استفاده می‌شود. تخصص شرکت نوآوران ماشین ساخت دستگاه‌های بسته‌بندی محصولات غذایی است. واضح است که به دلیل تماس مواد غذایی با قطعات دستگاه حین فرایند بسته‌بندی، کیفیت بالای این دسته از ماشین‌آلات اهمیت زیادی خواهد داشت. در صورتی که برای ساخت دستگاه از قطعات نامرغوب و بی کیفیت استفاده شود، احتمال زیادی برای افت کیفیت ماده غذایی به خصوص قهوه، حین فرآیند بسته‌بندی وجود خواهد داشت.
  • ماشین‌آلات بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین برای کاربردهای مختلف خانگی و صنعتی طراحی می‌شوند. اصولا دستگاه بسته‌بندی قهوه خانگی باید دارای ابعاد کوچکتری نسبت به نمونه‌های صنعتی باشد. از طرف دیگر این دستگاه‌ها باید قابلیت کارکردن با برق تکفاز شهری را نیز داشته باشند.
  • ماشین‌آلات بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین به صورت کامل پلمپ می‌شوند.
  • ایمنی بالای دستگاه بسته‌بندی نیز از دیگر مزایای است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
  • همچنین دقت بالای دستگاه بسته‌بندی قهوه مانع از هدر رفت محصول حین فرآیند بسته‌بندی خواهد شد. دستگاه‌های بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین دارای دقت بالا و عملکرد تمام اتوماتیک هستند که همین امر سبب افزایش سرعت فرآیند بسته‌بندی نیز خواهد شد.
راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی قهوه

از جمله موارد مهم برای راه‌اندازی خط تولید بسته‌بندی قهوه،  در نظر گرفتن نیازهای پروژه و محدودیت‌های محیط مورد نظر است.

دستگاه‌ها و ماشین‌آلات خط تولید بسته‌بندی قهوه ساخت شرکت نوآوران ماشین در استان تهران، شهرستان البرز، شهر کرج از سازندگان مطرح ماشین‌آلات بسته‌بندی صنعتی در دنیا

از جمله شرکت‌های مطرح سازنده ماشین‌آلات بسته‌بندی صنعتی در ایران و جهان می‌توان به شرکت نوآوران ماشین اشاره کرد که با کمک پرسنل متخصص و بکارگیری دانش روز و آخرین تکنولوژی، طراحی و ساخت انواع ماشین‌آلات بسته‌بندی را انجام می‌دهد.

ماشین‌آلات بسته‌بندی متنوع ساخت شرکت نوآوران ماشین از کارایی بالایی برخوردار بوده و دارای استانداردهای ملی و بین‌المللی هستند. این استانداردها شامل مدیریت بهداشت شغلی و ایمنی، مدیریت کیفیت و مدیریت زیست محیطی است.

آزمون کیفیت و تحویل با نظارت مشتری

تمامی دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت نوآوران ماشین پس از انجام آزمون کیفیت و با نظارت مستقیم مشتری تحویل داده خواهد شد. این امر رضایت خاطر مصرف‌کننده را فراهم خواهد کرد.

خرید و خدمات پس از فروش دستگاه بسته‌بندی قهوه

خرید دستگاه بسته‌بندی قهوه با توجه به نیاز خط تولید می‌تواند انجام شود. در نظر گرفتن کیفیت دستگاه بسته‌بندی اهمیت زیادی خواهد داشت. کیفیت بالای ساخت و قطعات بکار رفته سبب افزایش عمر مفید دستگاه بسته‌بندی می‌شود.

همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی دستگاه بسته‌بندی قهوه از جمله مواردی است که باید حین خرید مورد توجه قرار گیرد. تمامی دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت نوآوران ماشین دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش هستند. همچنین ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید به مشتری کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشد. برای خرید دستگاه بسته‌بندی قهوه و اطلاع از قیمت می‌توانید با کارشناسان شرکت نوآوران ماشین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×