شرکت نوآوران ماشین
نقش-ماشین-آلات-بسته-بندی-در-اقتصاد-مدرن

نقش ماشین آلات بسته بندی در اقتصاد مدرن

صنعت بسته بندی برای مدت طولانی  از گذشته تا حال همواره در صدر بازار بوده و در هر گوشه و کناری جای پایی دارد. وقتی صحبت از کیفیت عرضه یک قطعه می شود، این بسته بندی است که باید موثر باشد، بازاریابی نیز به کمک این پدیده انجام می شود و جالب است که بدانید هیچ خط تولیدی وجود ندارد که بدون وجود دستگاه های بسته بندی مناسب و با کیفیت بتواند بسته بندی با کیفیت و مشتری پسند را روانه بازار کند.ده سال پیش که به فروشگاهی سر می زدیم، تا این اندازه از کالا در بسته بندی وجود نداشت یا باید پلاستیک می خواستیم و مقدار مورد نظر را در بسته، روی ترازو می گذاشتیم. . ?

در گام اول باید از کیفیت ماندگاری، سلامت و یکپارچگی محصولاتی که در بسته بندی قرار می گیرند شروع کنیم. به عنوان مثال، گرد و غبار روی محصول بسته بندی شده تأثیر نمی گذارد و از تماس مستقیم با هوا جلوگیری می کند. اگرچه شرکت های بزرگ این موضوع را درک کرده اند، اما همچنان می بینیم که شرکت های نوپا آن طور که باید توجه نمی کنند. اگر تفاوت شرکت بزرگ و کوچک را بدانیم شاید اغراق نکرده باشیم. بسته بندی طیف گسترده ای از مزایای را ارائه می دهد، بیایید به افزایش ماندگاری محصولات بسته بندی اشاره کنیم. اگر در پایان چرخه فروش یک توزیع کننده بودید، آیا محصولی را سفارش می دادید که دو سال ماندگاری داشته باشد یا محصولی چند روزه بماند؟ نکته دیگر اینکه آیا محصولی را خریداری می کنید که به دلیل بسته بندی مناسب سالم و سالم بماند و از نظر بهداشتی نیز در جایگاه بالایی قرار داشته باشد یا به اصطلاح به سراغ سفارش های عمده می روید؟

اگر این روند سوالات را تعمیم دهید، به خوبی قابل مشاهده خواهد بود که بسته بندی نه تنها یک خدمت است، بلکه خود صنعت بزرگی است.که این صنعت با وجود دستگاه های پیشرفته ومدرن بسته بندی حرفی برای گفتن دارد. به همین ترتیب، توجه به این نکته کافی است که محصولات غذایی به ویژه مایعاتی مانند شیر، روغن، نوشیدنی ها و … تنها یک طرف ماجرا هستند و همه چیز در این اقتصاد مدرن نیازمند بسته بندی است.

اهمیت بسته بندی در تجارت و صادرات

امروزه بسته بندی بیش از هر موضوع دیگری برای یک صادرکننده موفق اهمیت دارد و اهمیت آن برای بازارهای خارجی به مراتب بیشتر از بازارهای داخلی است. به همین دلیل اصول و قوانینی برای بسته بندی در نظر گرفته شده است که هر فروشنده ای به طور عام و هر صادرکننده ای به طور خاص باید به آن توجه داشته باشد تا بتواند موفق باشد.

 

به عبارت دیگر، برای حضور در بازارهای جهانی که تعداد زیادی از تولیدکنندگان نیز عرضه کننده محصولات مشابه هستند، بسته بندی مناسب صادراتی یکی از اصول اساسی موفقیت در صادرات است و تولیدکننده ای که به آن توجهی نمی کند. این موضوع خارج از رقابت است.

این امر به ویژه برای رسیدن به کشورهای توسعه یافته که خانواده ها قدرت خرید بالایی دارند و به کیفیت، شکل و طراحی بسته بندی اهمیت زیادی می دهند بسیار مهم است. در این مقاله ضمن معرفی فرهنگ بسته بندی، با مشاهده شاخص های مهم آن و تاثیر آنها در توسعه بسته بندی در سال های اخیر، به جایگاه ویژه آن پرداخته شده است.

به عنوان مثال اگر بسته بندی محصولی جذاب، مطلوب، حاوی مشخصات، معرف محصول و مطابق با جنبه های روانی خریداران باشد، همان جذابیت بازار بالایی را برای فروش کالا خواهد داشت. البته در برخی موارد ممکن است خریداران کیفیت محصول را فراموش کرده و مجذوب زیبایی بسته بندی محصول شوند و محصولی را انتخاب کنند که پوشش و بسته بندی زیباتری داشته باشد.

کسب بازارهای گسترده برای فروش، اطلاعات دقیق در مورد ابتکارات و کشف رقبا و فروشندگان کالاهای مشابه، کلید جذب مشتری است. حتی اطلاع رسانی فوری و به موقع در مورد تغییراتی که در این زمینه اتفاق می افتد می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. درک صحیح از فعالیت های دیگران به طراحی بسته بندی کمک می کند تا در حال و هوای روز باشد و با رعایت نکات هنری آثاری جدید و قابل توجه خلق کند.

 

چهار عنصر زیر در بسته بندی عمدتاً بر تصمیم خرید مصرف کننده تأثیر می گذارد که می توان آنها را به دو گروه مجزای بصری و اطلاعاتی طبقه بندی کرد.

 

عناصر بصری عبارتند از: تصاویر، اندازه و شکل بسته‌ها که بیشتر بر تصمیم‌گیری تأثیر می‌گذارند و عناصر اطلاعاتی مربوط به ارائه اطلاعات و فناوری‌های مورد استفاده در بسته‌ها است که احتمالاً از جنبه شناختی مهم هستند.

 

سال‌هاست که بسته‌بندی عنصری ضروری برای حفاظت از کالاها محسوب می‌شود و امروزه به‌ویژه در بخش خرده‌فروشی، تقریباً همه کالاها به صورت بسته‌بندی عرضه می‌شوند. با بررسی تاریخچه بسته بندی متوجه می شوید که تا مدت ها بسته بندی ها فقط برای محافظت از محصول در نظر گرفته می شد و هزینه آن از روی قیمت تمام شده محصول به طور جداگانه برآورد می شد. اما رفته رفته جنبه تبلیغات و بسته های اطلاع رسانی نیز اهمیت پیدا کرد.

همزمان با توسعه صنعت بسته بندی، مفهوم بازاریابی، جایگاه طراحی، رنگ و نقش مشتری مداری، نوشتن حروف، تبلیغات روی بسته بندی و سایر عناصر بسته بندی در بازاریابی محصول و جذب مشتری برای خرید آن بسیار افزایش یافت. امروزه اهمیت بسته بندی به اندازه ای مورد توجه قرار گرفته است که حتی برخی از محققان بازاریابی از آن به عنوان یکی از عناصر اصلی و تاثیرگذار بازاریابی یاد می کنند. علاوه بر این، امروزه دیگر بسته بندی چیزی جدا از محصول نیست، به طوری که هزینه آن در کل قیمت محصول لحاظ می شود. در دنیای امروز تمام اجزای بسته بندی به ویژه طرح شکل، نام و آدرس شرکت و محصول، فرم، رنگ و نقش روی آن برای شرکت تولید کننده محصول ایجاد می شود زیرا شکل، طرح یا نقش، نام و علامت ثابت یک بسته در ذهن مشتریان باقی می ماند تا با دیدن این عناصر تصویر هویتی خاصی به محصول خاص خود بچسبانند.

 

اکنون با درک این موضوع که بسته بندی یک ابزار مهم بازاریابی در ابعاد ملی و بین المللی است و نقش بسیار کلیدی در افزایش فروش، کاهش موجودی و حداکثر کردن سود شرکت های تولیدی ایفا می کند، شرکت ها باید قدرت رقابت خود را در بازارهای داخلی تقویت کنند. و خارجی ها باید توجه ویژه ای به موضوع بسته بندی داشته باشند و از دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی با کیفیت برای بسته بندی اولیه و در نهایت از  طراحی، گرافیک، رنگ برای زیبایی ظاهری و بصری محصولات بسته بندی شده  برای افزایش سهم خود در بازارهای رقابتی استفاده کنند، زیرا برای نفوذ در بازارهای رقابتی و تقاضا، تمامی عرضه کنندگان کالاهای مشابه به تمام ویژگی های بسته بندی منحصر بفرد و زیبا توجه میکنند و  افرادی که در این امر دقت کافی ندارند از بازار خارج خواهند شد.

از آنجایی که صنعت بسته بندی یک صنعت منحصر به فرد است که نه تنها با تمام محصولات و کالاهای تولیدی مرتبط است. بلکه یکی از عوامل مهم در زمینه صادرات و رونق اقتصادی محسوب می شود. کالاهای صادراتی و عرضه کالاهای مصرفی در داخل کشور زمانی می توانند با رقبای مشابه خود در بازارهای خارجی رقابت کنند که حداقل از نظر ظاهری و کیفیت  از آنها کم نداشته باشند.

همواره هدف شرکت نوآوران ماشین فراهم نمودن ایجاد شرایط خرید دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی برای بسته بندی با کیفیت و استاندارد محصولات با بهترین امکانات و قیمت مناسب می باشد تا شرایط فراهم شده به کارآفرینان عزیز این انگیزه را بدهد تا بتوانند بدون هیچ نگرانی به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها که ممکن است باعث سردرگمی و انتخاب نادرست دستگاه برای خریدارن گرامی شود بهترین خرید را از شرکت نوآوران ماشین تجربه کنند .دقت درتولید و همچنین پایین آوردن هزینه های اضافی تا رسیدن به قیمت واقعی و از طرفی توضیح آگاهانه جهت رضایت بیشتر مشتریان و رسیدن به بهره وری در خط تولید شما خریداران و کار آفرینان عزیز جزو اهداف و افتخارات شرکت نوآوران ماشین می باشد. خرید دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی و کلیه ماشین آلات صنایع غذایی خطوط مختلف تولید،ساخت شرکت نوآوران ماشین بصورت اینترنتی ،تلفنی وحضوری در محل کارخانه امکان پذیر می باشد. کلیه دستگاه‌های ساخت شرکت نوآوران ماشین دارای 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشند. نصب ، راه‌اندازی دستگاه به صورت رایگان و آموزش نحوه کارکرد با دستگاه همواره به عنوان بخشی از رسالت شرکت نوآوران ماشین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×