شرکت نوآوران ماشین
نقش بسته بندی با کیفیت محصول در بازاریابی و فروش محصول و برندسازی

نقش بسته بندی با کیفیت محصول در بازاریابی و فروش محصول و برندسازی

بر اساس آمار بدست آمده بیش از هفت نفر از هر 10 نفرمصرف کننده که می گویند بسته بندی بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد، بنابراین شرکت های تولید کننده مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و کلیه صنایع مادر که با راه اندازی خط تولید و استفاده از دستگاه های بسته بندی و ماشین آلات خط تولید محصولات خود را به صورت بسته بندی روانه بازار میکنند باید بسته بندی خود را نه تنها از منظر عملکردی، بلکه از دیدگاه بازاریابی و فروش نیز در نظر بگیرند. بسته بندی چه تاثیری بر فروش دارد؟

 هنگامی که مصرف کنندگان با طیف گسترده ای از انتخاب های محصول در فروشگاه یا آنلاین مواجه می شوند، بسته بندی محصول عامل اصلی در تصمیم گیری آنها است. هنگام انتخاب یک محصول برای برداشتن از قفسه و در نظر گرفتن خرید، مصرف کنندگان اطلاعات کمی در مورد محصول بسته بندی شده دارند، مگر اینکه تحقیقات قبلی انجام دهند.

 بسیاری از خریداران، محصول بسته بندی شده ای را انتخاب می کنند که توجه آنها را به خود جلب کند. در واقع، اکثر خریداران یک محصول را امتحان کرده‌اند، زیرا بسته‌بندی آن محصول از نظر زیبایی و کیفیت  توجه آنها را به قفسه فروشگاه جلب کرده است و این امر بر اهمیت استفاده از طراحی بسته‌بندی برای کمک به برجسته شدن محصول شما از رقبا تأکید می‌کند.

 پس از اینکه مصرف کنندگان یک محصول را از قفسه خارج می کنند، اغلب برچسب را می خوانند تا مطمئن شوند که برای آنها مناسب است. به این ترتیب اطلاعاتی که روی بسته بندی محصول خود قرار می دهید نقش مهمی در فرآیند تصمیم گیری مشتریان دارد. ارائه اطلاعات کافی و انجام این کار به روشی آسان و قابل درک مهم است.

 بسته‌بندی شما اغلب اولین برداشتی است که دیگران از شرکت شما می‌گیرند، و ایجاد اولین برداشت خوب ضروری است. اگر طراحی بسته بندی شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، مشتریان به احتمال زیاد برند و محصولات شما را با کیفیت مرتبط می دانند. و مهمترین مسئله در بسته بندی محصول استفاده از دستگاه بسته بندی با کیفیت می باشد تا  به اندازه کافی از محصولات شما محافظت شود. در غیر این صورت، مشتریان ممکن است فکر کنند که شما به اندازه کافی به محصولات و مشتریان خود اهمیت نمی دهید.

 همانطور که قبلا ذکر شد، بسته بندی محصول ابزاری عالی برای افزایش آگاهی از برند است. شما می توانید لوگو و سایر عناصر برند خود را به صورت برجسته بر روی بسته بندی خود نمایش دهید و خود بسته بندی می تواند عنصری از برند شما باشد. وقتی مشتریان بسته بندی شما را در فروشگاه می بینند، برند شما را می شناسند و دفعه بعد که به محصول شما نیاز پیدا کردند بیشتر به شرکت شما فکر می کنند. حتی بسته بندی محصول می تواند یک ابزار بازاریابی آنلاین موثر باشد.

 مشتریان می توانند تصاویر بسته بندی زیبا یا منحصر به فرد را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند که به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کند و به عنوان یک توصیه برای مشتری که تصویر را پست می کند عمل می کند. در یک نظرسنجی اخیر، 39 درصد از خریداران آنلاین گفتند که عکس یا ویدیوی یک محصول جدید را به اشتراک گذاشته اند، و 60 درصد نیز گفتند که بیشتر احتمال دارد این کار را در جعبه های هدیه انجام دهند تا یک هدیه سنتی. جعبه گشایی جعبه قهوه ای ویدیوهای شخصی که یک محصول را جعبه گشایی می کند نیز محبوب هستند.

 در میان شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، 35 درصد گفتند که ویدیوی جعبه‌گشایی را تماشا کرده‌اند و 55 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که این ویدیو آنها را متقاعد کرده است که محصول را بخرند. تازه کردن بسته بندی یا ارائه بسته بندی های محدود یا فصلی می تواند مشتریان فعلی را تشویق به خرید دیگری کند که می تواند فروش را در تعطیلات یا به طور کلی زمان های کندتر سال افزایش دهد.

بسته بندی کالا با نگرش صادراتی و نقش استفاده از دستگاه بسته بندی با کیفیت

هزینه بسته بندی در صنایع غذایی معمولاً حدود 10 تا 15 درصد قیمت تمام شده محصول است، اما در ایران این رقم به 35 تا 50 درصد و گاهی حتی بیشتر می رسد. بسته بندی مناسب می تواند تا 90 درصد ارزش افزوده ایجاد کند. اما عدم توجه به این موضوع باعث شده است که بیشتر ارزش افزوده محصولات صادراتی ایران که عموماً به صورت فله صادر می شود، با بسته بندی مجدد در کشورهای واسطه به صنایع بسته بندی این کشورها وارد شود.پس با توجه به این اعداد و ارقام متوجه لزوم راه اندازی خطوط تولید و بسته بندی محصول بر اساس استاندارد های جهانی با استفاده از دستگاه های بسته بندی و ماسین آلات خطوط تولید می شویم تا در نهایت بتوانیم جایگاه خودمان را در صنعت بسته بندی دنیا پیدا کنیم.

لزوم توجه به بسته بندی صادراتی محصولات

کمک به خودکفایی، کمک به کاهش ضایعات به ویژه در محصولات کشاورزی، بازگرداندن ارزش افزوده محصولات کشاورزی، حمایت از فعالیت های بخش تولیدی کشور، ایجاد اشتغال، برخورداری از مزیت رقابتی، ایجاد تنوع بیشتر در تولید، حفظ و نگهداری طولانی تر. ، کمک به افزایش کیفیت کالاهای غیرنفتی و… لزوم توجه به بسته بندی صادراتی محصولات تولیدی کشور را تبیین می کند.

بهبود کیفیت بسته بندی محصول و نقش چشم گیر آن در رضایت مشتری

در دنیای کنونی ما و به خصوص در سطح داخلی، بسیاری از تولیدکنندگان با هدف کاهش قیمت تمام شده محصولات، محصولات خود را به درستی طبق علم قرن حاضر بسته بندی نمی کنند. این اقدام می تواند بر وضعیت کالاهای شما تأثیر بگذارد. کیفیت بسته بندی تاثیری بر قیمت نهایی محصولات نخواهد داشت، اما قطعا تاثیرات منفی زیادی بر منافع تجاری و مالی شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است از صرفه جویی در این زمینه خودداری کنید.و با خرید دستگاه بسته بندی با کیفیت و متناسب با نیاز و ظرفیت تولید خود برای بسته بندی محصول مورد نظرتان، کیفیت بسته بندی را  حتما جدی بگیرید

چون برندسازی بدون بسته بندی با کیفیت امکان پذیر نیست

هیچ تولیدکننده یا صنعتگری قصد ندارد در یک زمینه بسیار محدود بدون پیشرفت مالی فعالیت کند. زمانی بهترین مراحل اقتصادی را پشت سر می گذارید که اهداف بلندمدت و هوشمندانه ای داشته باشید. بهتر است صادقانه بگوییم برندسازی بدون این کار ممکن نیست.بنابراین برای راه اندازی خط تولید خود حتما مشاوره سرمایه گذاری و خرید بگیرید تا با راهنمایی کارشناسان مجرب ما به بهره وری برسید.

از این پس مسیر کسب و کار خود را تغییر دهید و ارزش و اصالت محصولات خود را به مخاطب نشان دهید. پس از کامل کردن محصولات خود، بسته بندی عالی را در رأس اهداف تجاری سازی برند خود قرار دهید و با اطمینان به سمت آینده کسب و کار خود و صادرات محصول خود حرکت کنید.

همواره هدف شرکت نوآوران ماشین فراهم نمودن ایجاد شرایط خرید دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی برای بسته بندی با کیفیت و استاندارد محصولات با بهترین امکانات و قیمت مناسب می باشد تا شرایط فراهم شده به کارآفرینان عزیز این انگیزه را بدهد تا بتوانند بدون هیچ نگرانی به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها که ممکن است باعث سردرگمی و انتخاب نادرست دستگاه برای خریدارن گرامی شود بهترین خرید را از شرکت نوآوران ماشین تجربه کنند .دقت درتولید و همچنین پایین آوردن هزینه های اضافی تا رسیدن به قیمت واقعی و از طرفی توضیح آگاهانه جهت رضایت بیشتر مشتریان و رسیدن به بهره وری در خط تولید شما خریداران و کار آفرینان عزیز جزو اهداف و افتخارات شرکت نوآوران ماشین می باشد. خرید دستگاه بسته بندی گیاهان دارویی و کلیه ماشین آلات صنایع غذایی خطوط مختلف تولید،ساخت شرکت نوآوران ماشین بصورت اینترنتی ،تلفنی وحضوری در محل کارخانه امکان پذیر می باشد. کلیه دستگاه‌های ساخت شرکت نوآوران ماشین دارای 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش می‌باشند. نصب ، راه‌اندازی دستگاه به صورت رایگان و آموزش نحوه کارکرد با دستگاه همواره به عنوان بخشی از رسالت شرکت نوآوران ماشین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

×

WhatsApp Chat

×